ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львівська облрада просить Порошенка оголосити Рік державної мови

Із пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови вже звернулися 178 народних депутатів України

Depo.
16 травня 2018 19:28
ФОТО: depo.ua

Львівська обласна рада прийняла звернення до Президента України щодо проголошення 2018 року Роком державної мови. Про це пише Depo.Львів.

"Питання розвитку й популяризації української мови не втрачає своєї актуальності, незважаючи на понад 25-річну незалежність України та закріплення за українською мовою статусу державної в Конституції України. Зокрема, в умовах російської агресії проти України, державна мова є найважливішим об'єднуючим фактором України й одним із ключових чинників державної безпеки, консолідації української нації.

Найефективнішим заходом, спрямованим на захист та популяризацію української мови, мало б стати видання Указу Президента України про проголошення 2018 року Роком державної мови. Окрім цього, процес утвердження української мови в складній геополітичній ситуації в країні потребує прийняття цілісної багаторічної державної програми, яка сприятиме утвердженню та популяризації державної мови. Запровадження і виконання в цьому контексті комплексу відповідних заходів матиме важливе значення для зміцнення свідомості української нації, утвердження державної мови та сприятиме розширенню її функціонування в усіх сферах суспільного життя. Також оголошення Року державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України", - йдеться у документі.

Обласні обранці наголошують, що із пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови вже звернулися 178 народних депутатів України, три екс-президенти України, понад 100 видатних діячів науки, освіти, культури і правозахисників, Ініціативна група "Першого грудня" та Світовий Конґрес Українців.

"Така широка підтримка свідчить про готовність українського суспільства ефективно реалізовувати заходи щодо розширення використання української мови й популяризації української культури. Ми, депутати Львівської обласної ради, підтримуючи таку ініціативу, просимо оголосити 2018 рік Роком державної мови", - йдеться у тексті звернення.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів

Також приєднуйтеся до нашої групи у Facebook та переглядайте наші віде на YouTube