Львівська облрада хоче надати капеланам статус учасників бойових дій

Фракція "Батьківщина не голосувала за звернення до КМУ та Міністерства оборони

Львівська обласна рада ініціює надання статусу учасників бойових дій військовим священикам (капеланам), які брали участь у АТО на території Донецької та Луганської області. За відповідне звернення проголосували 44 депутати. Не голосувала у повному складі фракція "Батьківщина". Про це пише Depo.Львів.

Отці та капелани сьогодні, 26 жовтня, на прес-конференції у Львові подякували представникам депутатського корпусу за цю позицію, однак наголосили, що навіть у Львові, у обласній раді є ті, хто не підтримує українських капеланів.

"Ми виконуємо свій духовний обов'язок. Ми – лікарі душі та тіла", - каже Мар'ян Сеник. Він розповідає, що капелани мають статус учасника війни, але не мають статусу учасника бойових дій. "Статус учасника війни не надає практично нічого", - констатує священик.

Отець Олег Грициняк наголошує, що у зоні АТО часто є такі депутати, які перебувають на третій лінії оборони, а потім їдуть на один день на першу лінію, роблять фотографії у Фейсбук і повертаються у Київ. І вони вже мають відповідний статус на пільги.

"А військові капелани не мають відповідного статусу. На жаль, навіть у нас є ті, хто не хоче, щоб капелани мали відповідний статус. На жаль, є ті, хто не підтримує нас ну і Бог їм суддя", - сказав отець Грициняк.

Отець Андрій Феденьків також звернувся до Президента та депутатів ВРУ від Львівщини, щоб вони почули та підтримали ініціативу Львівської обласної ради.

Отець Михайло Кушнір додає, що окрім надання статусу учасника бойових дій капеланам не можна забувати і про добровольців, які теж не мають бути обділеними.

Отці також закликали Івано-Франківську та Тернопільську обласні ради також прийняти відповідні звернення до Президента України.

Додамо, учора за звернення Львівської обласної ради проголосували 44 депутати. У повному складі не голосували представники фракції "Батьківщина".

Публікуємо результати голосування львівських депутатів:

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів