ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львівська міськрада виступила проти змін до Конституції

Депутати прийняли відповідне звернення до ВР
Depo.
27 серпня 2015 16:26
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів, Львівська міськрада 27 серпня прийняла звернення до Верховної Ради з вимогою не вносити зміни в Конституцію.

"Ми, депутати Львівської міської ради, виступаємо категорично проти будь-якої підтримки поданого на розгляд парламенту проекту закону про внесення змін до Конституції України, норми якого передбачають, що «особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих територіально-адміністративних одиницях Донецької і Луганської областей визначаються Законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", - сказано у ньому.

Депутати міськради вважають, що усі акти влади про надання в будь-якій формі автономного статусу окупованим територіям Донбасу по суті є антиконституційними та ведуть до знищення державного суверенітету і територіальної цілісності України, чого і домагається держава-агресор.

"Нагадуємо, що згідно зі ст. 2 Конституції України, зміни до якої може бути ухвалено тільки всеукраїнським референдумом, Україна є унітарною державою. Відповідно до цієї статті на всій території України має діяти єдиний порядок місцевого самоврядування, який не передбачає жодних "особливих порядків" для окремих територій", - сказано у зверненні.

На думку львівських депутатів, єдина реальна особливість, так званих, окремих районів Донецької і Луганської областей полягає в тому, що ці території, як і Крим, є окупованими російським агресором. Тому повноцінне запровадження там місцевого самоврядування можливе лише після повного відновлення державного суверенітету та конституційного ладу України на цих територіях, вигнання російських окупантів та позбавлення виборчих прав їхніх місцевих пособників.

"Від імені громади Львова закликаємо народних депутатів України, насамперед обраних до Верховної Ради України від Львівщини, не підтримувати запропонованих змін до Конституції України, які спрямовані на фактичну капітуляцію української держави у війні з ворогом і призведуть до реалізації плану Путіна, спрямованого на знищення України", - сказано у зверненні.

Його підтримали 54 депутати Львівської міськради, при 46 необхідних.

Більше новин про діяльність Львівської міськради читайте на Depo.Львів.