ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львівська область ініціює боротьбу з борщівником

Його пропонують внести до переліку шкідливих рослин
Depo.
31 липня 2015 14:05
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обладміністрації Олексія Балицького, звернення із пропозицією внести борщівник Сосновського до переліку шкідливих організмів скерують до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дану ініціативу підтримали департаменти екології Тернопільської та Івано-Франківської облдержадміністрацій.

"З року в рік ситуація з поширенням борщівника Сосновського в межах області набуває значних масштабів", - повідомив Балицький. Площа, яку займає цей вид налічує понад 1 104 гектарів.

Найбільше страждають від поширення цієї рослини Турківський та Дрогобицький райони, де рослина росте на площі у 183 та 157 гектарів відповідно. Складна ситуація також у Сколівському та Радехівському районах, площа поширення борщівника становить 140 та 100 гектарів відповідно.

За словами Балицького, основною причиною розповсюдження борщівника є несвоєчасний обробіток земель, які перебувають в приватній власності чи надані у користування на умовах оренди.

Якщо ж борщівник офіційно визнають шкідливою рослиною, відповідні органи отримають можливість вплинути на власників земельних ділянок, які не використовують їх за призначенням. Тобто зможуть карати фінансово.

Більше новин Львівщини читайте на Depo.Львів.