Львівщина переповнена переселенцями: Що робиться на головному залізничному вокзалі

Щодня через львівський залізничний вокзал проходить в середньому 30-40 тисяч людей

Мирослава Бзікадзе

Хтось чекає на потяг до Польщі, хтось автобусом добирається до кордону, ще частина залишаються у Львові. Десятки організацій і сотні волонтерів роблять все можливе для забезпечення комфорту і порядку на вокзалі. Але такої кількості пасажирів львівський вокзал ще не бачив і місто перебуває на межі своїх можливостей, про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий, передає Depo.Львів.

"Сьогодні Львів став прихистком для 200 тис. людей, які переїхали до Львова ховаючись від бомбардувань і ракетних обстрілів. На сьогодні ми задіяли 440 наших установ освіти та культури для того, щоб розмістити там цих людей. Також залучили 85 релігійних організацій, які надали свої приміщення, щоб ми дали людям тепло і захист. Люди, які поселилися у нас, отримують гарячу їжу, необхідні речі, і ми повністю облаштовуємо їх побут. А це надзвичайно велике навантаження на місто Львів, і на сьогодні ми знаходимося на межі наших можливостей", - сказав Садовий.

За добу 7 березня Львівщина прийняла майже 10 тисяч осіб. Частина з них залишилася тут, частина поїхала за кордон. В області розгорнуто близько 110 тисяч місць для тимчасового перебування переселенців, але з них 92 тисячі місць вже  зайняті, повідомив на брифінгу заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко, передає Depo.Львів.

"Ми ведемо активну роботу, щоб збільшити кількість місць для переселенців, і для цього залучаємо нашу бюджетну сферу, зокрема, заклади культури, в яких, як і в школах, розміщуватимуть людей для надання їм тимчасового прихистку. Кожне місто повинне мати свої чіткі бачення і резерви, куди можна прихистити українців, яким потрібен притулок на час війни. Такі місця мають бути забезпечені елементарним – можливістю переночувати, прийняти душ, зігрітися після дороги. Керівники громад повинні провести інвентаризацію на своїх територіях тих об’єктів, які готові на 90-95% для забезпечення місць перебування для переселенців, першочергово – для жінок, дітей та людей похилого віку. Це можуть бути й об’єкти, у яких за якісного і негайного вкладення коштів, можна облаштувати притулки для переселенців", - сказав Іван Собко.

Тим часом життя на львівському вокзалі вирує. На площі перед двірцем розгорнули свої намети волонтери, де вимушено переселені особи можуть зігрітися, поїсти, випити гарячого чаю, отримати медичну чи психологічну допомогу.

До входу у вокзал вишикувалася величезна черга – ці люди чекають на евакуаційні поїзди до Польщі. Відвозять людей до сусідньої країни або до кордону й автобусами місцеві перевізники.  Надали допомогу і поляки – водії-волонтери безплатно везуть охочих до Польщі своїми мікроавтобусами.

Як живе львівський вокзал сьогодні, пропонуємо переглянути у нашому фоторепортажі.


Фото: Depo.Львів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів