ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львів'яни створять гойдалку, що генеруватиме електрику

Організатори називають цей проект унікальним для України
Depo.
22 вересня 2015 18:20
ФОТО: depo.ua

Вже цієї осені у Парку культури можна буде покататися на гойдалці, яка генеруватиме електроенергію. За допомогою виробленої електрики можна буде освітити гойдалку або зарядити телефон. Про це пише Depo.Львів із посиланням на організаторів.

Організатори виграли спеціальний грант у рамках кампанії проти зміни клімату "Майстерня клімату" на встановлення енергогенеруючої гойдалки. Ідея з гойдалкою виникла через те, що активісти хотіли у ненав'язливий та веселий спосіб надихнути людей думати про важливі екологічні проблеми.

"Ми хочемо дати можливість кожному відчути як це самому генерувати "чисту" енергію і задовольняти свої потреби у ній, наприклад, заряджати телефон. Усі ми розуміємо шкоду викопних джерел енергії, але рідко замислюємося про щоденні кроки, які ми можемо робити, щоб зменшити їхнє споживання", - розповіла координатор проекту Христина Пархуць.

Однією з важливих частин проекту стане встановлення стенду з інформацією про те, яким чином кожен може щоденно протидіяти змінам клімату та дбати про природу. Окрім цього, на базі проекту будуть організовуватися майстер-класи та зустрічі на екотематику. Скільки можна буде виробити енергії під час катання поки організаторам сказати важко.

"Складно наперед сказати, скільки саме можна буде згенерувати енергії. Аналогів такому проекту в Україні не знайшли, закордонні проекти показують в межах 100 Вт.

Як тільки зробимо саму конструкцію гойдалки, почнемо на практиці випробовувати механізм і тоді вже будемо розуміти, на що саме вистачить згенерованої енергії", - поділився спеціаліст з електромеханіки Андрій Маковський.

Активісти сподіваються, що вже в кінці жовтня запросять усіх на воркшоп зі встановлення гойдалки-генератора у Парк культури. А також вони задумуються про те, як створити цілий майданчик з різними гойдалками та атракціонами, які генеруватимуть енергію, як це у Нідерландах чи Британії.

Організатори шукають волонтерів, які могли б допомогти працювати з металом, деревом, вдосконалити дизайн чи просто мають бажання долучитися, заповнивши анкету.

Більше новин про електроощадні технології читайте на Depo.Львів.