Львів'ян запрошують долучатися до озеленення міста

На території парків та районів міста висаджуватимуть штамбові дерева

У Львові скоро стартує осіння висадка дерев та кущів. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській міськраді. На території парків та районів міста висаджуватимуть штамбові дерева. Відділ екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради просить львів'ян не бути байдужими та допомогти у створенні нових зелених зон.

"Зараз наблизився час осінньої висадки дерев, і місто як і кожного року має амбітні цілі щодо кількості висаджених дерев. Нагадаємо, минулого року нам вдалося спільно з небайдужими мешканцями, підприємцями висадити більше, аніж 6 тис. дерев. Цього року маємо собі за мету збільшити цю кількість висаджених дерев, тобто говоримо про цифри до 10 тис. дерев. І маємо надію, що така ціль буде виконана. Нагадаю, дерева не тільки дозволяють естетично покращити наша середовище, але й ще є джерелом кисню, джерелом покращення нашого природнього середовища, які безпосередньо впливає на наше здоров'я. Тому просимо звертатися всіх небайдужих мешканців і всіх підприємців, які мають бажання допомогти у висадці дерев, у наш відділ екології. Також на сторінці міської ради можна отримати відповідну інформацію.

Тобто зараз є виділено кошти на департамент містобудування в основному на закупівлю дерев та кущів, окремо по районних адміністраціях виділені кошти, близько по 200 тис. грн на висадку, і окремо спонсорські допомоги.

На сайті міської ради є визначена електронна карта, яка визначає приблизні місця висадки дерев, і ті дерева, які потрібні саме на цій території. Вона постійно буде наповнюватися, кожен небайдужий може заглянути на карту, якщо є бажання висадити дерево, може сам це дерево придбати, або звернутися у відділ екології, який також допоможе і скерує їх у правильному напрямку.

Наразі на департамент містобудування ми виділили більше 1 млн гривень, по всіх адміністраціях виділено по 200 тис грн, окрім Шевченківської Р А, де виділили близько 400 тис грн.

Кожна адміністрація по своїй території визначала, які породи дерев слід садити. Це стосується більше естетичного вигляду, можливості приживання саджанця на певних територіях. В основному висаджуватимуть клени, липи і більш такі екзотичні дерева. Думаю згодом на сайті буде список тих дерев, які висаджуватимуть.

Зауважу, для того, щоб висадити дерево, треба знати місце, де нема підземних комунікацій, де нема червоних ліній і тд. Тобто ми досить тривалий час працювали з представниками земельного управління, представниками екології і представниками архітектури. Ми місця визначали по графічних матеріалах, робили виїзди. У багатьох випадках, будемо старі дерева забирати, ставити на ті місця нові. Скажу, що ті ділянки парків, які є залисені, ми також будемо озеленювати.

Нагадаю, дерева висаджує комунальна служба разом із мешканцями", — розповів Сергій Коровайник, директор департаменту містобудування ЛМР.

У цьому році ухвалою Львівської міської ради "Про затвердження переліку природоохоронних заходів, які фінансуватимуться за рахунок коштів загального фонду міського бюджету м. Львова у 2018 році, та річного плану пріоритетного фінансування природоохоронних заходів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році" для закупівлі саджанців з метою висадження на території парків виділено кошти у сумі 930 тис грн.

"Наше підприємство висаджуватиме дерева на території парків. Схожа акція проходить вже не вперше, це вже десь 5 рік поспіль місто закупляє дерева і ми їх висаджуємо. Варто зауважити, що всередньому до 50 дерев купляють мешканці. Орієнтовна ціна дерева від 2 тис. до 5 тис. грн, в залежності від сорту дерева.

Місто закупляє саджанці через тендерні процедури, зокрема, через ProZorro. Минулого року це була компанія з Луцька, цього року з Івано-Франківська. Перемагає той, хто подає кращу цінову пропозицію", — розповів Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП "Зелений Львів",

"Департамент житлового господарства спільно з районами в ході реалізації проектів: громадські простори, капітальний ремонти доріг, активно долучаються до висадки дерев та кущів. У складі цих проектів реалізовується оновлення зелених насаджень", — зауважив Іван Матківський, начальник відділу капітального ремонту управління інженерного господарства.

Департаментом містобудування оголошено тендер на закупівлю саджанців, відповідно до якого переможець погодився здійснити поставку необхідних саджанців за 795 тис. грн

За ці кошти закуплено 363 штамбових дерев для висадки на території: парку Личаківський; лісопарку Погулянка; зеленій зоні Майорівки; парку Високий Замок; парку Снопківський; парку Залізна Вода; парку Боднарівка; парку Горіховий Гай; парку Піскові озера; парку Архангела Михаїла; парку Скнилівський; парку Левандівський; парку Виговського; парку Озеро Левандівське; парку святого Папи Римського Івана Павла І І.

Найбільше буде висаджено кленів — 118 штук, лип — 46, а також 20 ясенів та інші дерева, в тому числі, глід, горобина, граб, дуб, береза, бук, магнолія тощо.

На залишок коштів оголошено допорогову процедуру на закупівлю саджанців кущів в кількості 750 шт. на загальну суму 135 тис. грн.

Окрім того, ухвалою Львівської міської ради "Про внесення змін до переліку об'єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова" районним адміністраціям виділено по 200 тис грн для закупівлі саджанців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів