UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львів'ян попередили про небезпеку кавунів

 

Фахівці застерігають: ранні кавуни можуть бути небезпечними для здоров'я

Починається сезон кавунів, які є джерелом незамінних для організму речовин, інформує Львівський міський відділ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України". Про це повідомляє Depo.Львів.

Кавун на 90% складається з води і володіє вкрай низькою калорійністю, багатий кальцієм, залізом і мінералами, насичений вітамінами В і С, виконує функцію антиоксиданту. Він має здатність виводити з організму шкідливі речовини. Проте, кавуни, особливо ранні, можуть містити в собі величезну кількість нітратів, здатних викликати у дітей та дорослих отруєння з непередбачуваними наслідками.

Нітрати розкладаються в шлунково-кишковому тракті, викликаючи нудоту, блювоту і рясну діарею. Крім того, вони можуть призвести до серйозних порушень обміну речовин і кисневого голодування.

Кавуни та дині — улюблені літні ласощі, які їдять із задоволенням як діти, так і дорослі. Цю велику смугасту ягоду можна побачити вже у червні. Проте лікарі наполегливо рекомендують почекати зі споживанням "раннього кавуна".

Нітрати, що містяться в кавуні, потрапляють в шлунок, а потім у кишечник. Під впливом мікрофлори кишечника відбувається розкладання нітратів, з них утворюються нітрити — небезпечні сполуки, які надають подразнюючу дію на слизову кишечника. Роздратування може бути настільки істотним, що у людини виникає нудота, блювота і рясна діарея. Але це далеко не всі біди, які приносять нітрити. Ці речовини здатні окисляти залізо гемоглобіну. У такому стані гемоглобін не переносить кисень, розвивається кисневе голодування. Нітрити порушують процес нормального всмоктування вітамінів і мікроелементів в кишечнику, а також сприяють накопиченню важких металів у нирках і печінці.

Відтак, намагайтеся не брати ранніх кавунів. Краще почекайте до кінця липня, початку серпня, коли почнеться сезон.

Встановлено допустимі концентрації нітратів у харчових продуктах, перевищення яких є основою для їх вибракування. Для кавунів вона не повинна перевищувати 60, для динь — 90 мг/кг сирої маси. Проте найбільш точним і достовірним методом дослідження ранніх баштанних є лабораторний метод дослідження за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, а саме: на патогенні ентеробактерії, лістерії, на вміст нітратів, нітритів, пестицидів, солей важких металів, радіонуклідів.

Нагадаємо, у Львові лабораторні дослідження ранніх баштанних проводять фахівці Львівського міського відділу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України".

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme