ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львів, якого не повернеш: місцевий курорт відвідували гості зі всієї Європи

Під час I Світової війни він припинив існування
Depo.
30 серпня 2015 16:54
ФОТО: depo.ua
Львів, якого не повернеш: місцевий курорт відвідували гості зі всієї Європи
Львів, якого не повернеш: місцевий курорт відвідували гості зі всієї Європи

Про це пише Depo.Львів із посиланням на "Фотографії старого Львова".

Ще сторіччя тому у самому Львові, та околицях тогочасного міста, діяли лікувальні заклади та цілі... курорти. Вони розташувані в унікальних природніх зонах.

Сервісом, якістю та переліком курорти послуг нічим не поступались відомим європейським аналогам. Серед таких закладів особливе місце посідає кліматичний курорт "Маріївка".

Львів, якого не повернеш: кліматично-гідропатичний курорт "Маріївка" - фото 1

В одній з найгарніших околиць Львова, по дорозі до Винників, в долині річки Маруньки львівський підприємець Еміль Браєр близько 1891 року будує кліматично-гідропатичний (водолікувальний) курорт "Маріївка".

Комплекс було зведено за взірцями професора Вінтерніца на височині біля ставка серед великого 11-моргового парку.

Для проживання пацієнтів призначалися два будинки, третій - головний корпус - був обладнаний лікувальним устаткуванням. Він був не гіршим, ніж у кращих тогочасних європейських клініках.

Львів, якого не повернеш: кліматично-гідропатичний курорт "Маріївка" - фото 2

Для роботи в санаторії було запрошено першокласну обслугу, висококваліфікованого кухаря, збудовано зимовий сад, теплицю, де протягом цілого року мали свіжу городину.

Лікувальні методики базувалися на новомодних теоріях. А головний лікар д-р Александр Закшевскі мав чималий досвід роботи в подібних швейцарських, австрійських та німецьких санаторіях.

На початку XX сторіччя відомий інженер Карл Ріхтманн спільно з головним лікарем закладу купив "Маріївку" у збанкрутілого засновника Браєра. Ім'я інженера Ріхтманна та добра реклама зробили свою справу. Тоді "Маріївка" стала модним курортом.

Тут неодноразово лікувалася одна з найбільш стильних львів'янок початку століття - письменниця Габріеля Запольська.

Львів, якого не повернеш: кліматично-гідропатичний курорт "Маріївка" - фото 3
Ці роки були вершиною розвитку санаторію - лікар Закшевскі навіть зміг відкупити у Ріхтманна його частку і став повноправним власником.

У лікувальний заклад приймали хворих з розладами нервової системи, лікувалися жіночі, серцеві та судинні хвороби, порушення обміну речовин, травлення, ревматизм, наркоманія, алкоголізм.

Під час I Світової війни курорт припинив існування.

Спочатку тут розташувалися квартирували військові, справу довершили мародери, скориставшись відсутністю власника.

Після 1920 року родина Закшевскі продала "Маріївку", через інфляцію отриманих грошей вистачило чи не на пуделко сірників. Новий власник влаштував тут відпочинковий літній будинок.

У радянські часи на місці давнього курорту облаштували Комсомольське (Винниківське) озеро. Тут були влаштовані пляжі, діяли водна та човнова станції.
Комсомольське озеро припинило існування наприкінці 80-х рр. ХХ ст. Близько 2000 року приватний підприємець, відновивши озеро, влаштував на цьому місці відпочинкову зону.

Львів, якого не повернеш: кліматично-гідропатичний курорт "Маріївка" - фото 5

Львів, якого не повернеш: кліматично-гідропатичний курорт "Маріївка" - фото 6

Більше новин про історію старого Львова читайте на Depo.Львів