ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львів поділили на виборчі округи

Найбільше відхилення зафіксували у Винниках та Брюховичах
Depo.
18 вересня 2015 18:24
ФОТО: depo.ua

Львівська міська територіальна виборча комісія визначила межі округів у Львові, у яких будуть обиратися депутати міської ради. Про це пише Depo.Львів із посиланням на активістів львівської "Опори".

Депутатський склад Львівської міської ради складатиме 64 депутата, а тому місто поділене на стільки ж територіальних виборчих округів.

Згідно з частиною 5 статті 17 кількість виборців у округах має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі.

При цьому, Закон не визначає, наскільки кількість виборців у окремих округах може перевищувати, чи навпаки "недотягувати" до середньої кількості виборців. Такий діапазон пропонується у Кодексі належної справи у виборчих справах Венеціанської комісії.

"Максимально можливе відхилення від норми не мало б перевищувати 10%, але в жодному разі не може перевищувати 15%, за винятком особливих обставин (захист інтересів компактно розселеної меншини, адміністративна одиниця з низькою щільністю населення)", - йдеться у п. 2.2. документу.

Найбільше відхилення від середньої кількості виборців фіксуємо у смт Рудне (округ №17), Брюховичах (№64) та у місті Винники (№26).

Ці населені пункти входять до складу міста, та які попри власне самоврядування, обиратимуть також міську ради та міського голову Львова.

У виборчому окрузі в смт Рудне кількість виборців складає 5624, що на 65,91% менше середньої кількості виборців.

У Брюховичах відсоткове відхилення дорівнює -69,29%. Натомість місто Винники з 12240 виборцями буде недопредставлене у Львівській міській раді. Для цього населеного пункту, який також входить до складу Львова, спостерігаємо перевищення норми на 23,77%.

Таку диспропорцію спричинює частина 5 статті 17 ЗУ «Про місцеві вибори», яка визначає, що на території кожного села, селища, району в місті, міста, яке входить до іншого міста, утворюється один або кілька територіальних виборчих округів з виборів депутатів міської ради. Тому, Львівська міська ТВК під час розподілу округів до міської ради слідувала виключно букві Закону.

Округи в межах самого міста Львова розподілені пропорційно в межах від 7233 до 11522 виборців. Межі округів не перериваються та співпадають з межами декількох об'єднаних виборчих дільниць, що утворені на постійній основі.

Більше новин про місцеві вибори читайте на Depo.Львів.