ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Садового винними у потопах призначили листя (ФОТО, ВІДЕО)

За останні два тижні вересня Львів двічі підтоплювало. В мерії запевняють, що до дощової каналізації претензій немає. Просто на вулиці осінь...
Depo.
5 жовтня 2015 23:00
ФОТО: depo.ua
У Садового винними у потопах призначили листя (ФОТО, ВІДЕО)
У Садового винними у потопах призначили листя (ФОТО, ВІДЕО)

Для львів'ян дощ не є новиною. Але вже два тижні поспіль на вихідні Львів перетворюється на маленьку Венецію. Кореспондент Depo.Львів спробував розібратися, чому саме зараз під час великої кількості опадів дощоприймачі не виправдовують надій, і місто потопає в калюжах.

Найгірша ситуація з потопами у Львові склалася на вулицях Наливайка та Сахарова.

За словами начальника управління житлового господарства Львівської міської ради Юрія Гольця, тільки за добу на минулих вихідних випало понад 60 % опадів місячної норми - в еквіваленті це майже 5 см води завглибки на кожній вулиці та дорозі у Львові.

За його словами, головною причиною підтоплених вулиць на вихідних є велика кількість опадів одночасно та... опале листя, яке разом з водою позабивало решітки зверху. Голець каже, що самі дощоприймачі були чисті, мережі не були забиті. А от чому не було прибрано листя так і не пояснив. Чомусь для львівських комунальників стало несподіванкою, що восени воно опадає з дерев.

Львів підтоплює через неприбране листя (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

Чиновник каже, що стосовно проблеми підтоплення було проведено "відповідну нараду", де керівники "відповідних районів і комунальних служб" отримали необхідні вказівки, написали пояснення, а дехто навіть отримав догани.

"Дощоприймачі, які не приймали воду, були забиті виключно опалим листям. Тобто вода, яка стікала, брала за собою листя і забивала решітки. По всіх тих об'єктах, де мало місце підтоплення, а саме це вулиця Сахарова, в той самий день було обстежено дощоприймачі. Вони всі чисті. Всі труби, які збирають воду, чисті, болота, нічого там не було. Просто зверху затягнуло листям і фактично закрило ту решітку", - пояснив  Голець.

Львів підтоплює через неприбране листя (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

Зараз, запевняє чиновник, роботу організовано таким чином, що всі проблемні місця у всіх районах є на контролі. У випадку шквальних проливних дощів чергові працівники, які є у комунальних підприємствах у районах, будуть здійснювати оперативний нагляд, і у випадку виникнення подібних ситуацій будуть прямо на місці підчищати дощоприймач від налиплого мокрого листя, щоб вода вчасно сходила.

Аби краще розібратися в ситуації з потопами у Львові ми запитали  думку і  експерта в сфері комунального господарства Олексія Веренцева. І на його думку, головною причиною стало те, що комунальне підприємство "Львівводоканал" не виконує своїх прямих обов'язків.

Він каже, що мережа застаріла, у ЛКП "Львівводоканал" має бути достатньо коштів на ремонт мереж водовідведення. Експерт вважає, що багато львів'ян встановили лічильники, фактично плата за водопостачання збільшилася.

Львів підтоплює через неприбране листя (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

Саме тому, на думку Веренцова, "Львівводоканал" отримує більше коштів, а замість того, щоб їх витрачати на поліпшення мереж та на оплату праці високоякісних спеціалістів по водомережах, витрачає гроші на загальновиробничі витрати та адміністративні витрати - на легкові машини, послуги субпідрядників, які виконують їхню роботу, мобільний зв'язок і таке інше.

При цьому Веренцов каже, що звинувачувати Львівську міськраду у підтопленні вулиць не варто: винні саме виконавчі органи. А от що варто зробити міській владі, так це навести в тих самих "виконавчих органах" лад. "По-перше, має бути призначений кваліфікований керівник "Водоканалу", який має відповідну освіту та досвід роботи. По-друге, має бути контроль за діяльністю "Львівводоканалу", а саме: на першому етапі могла би бути публікація фінансових звітів на сайті Львівської міської ради всіх підприємств, і від "Водоканалу" в тому числі", - розповів Веренцов.

Нагадаємо, на вихідних 17-18 вересня та на наступні вихідні у суботу, 26 вересня, ми писали, як виглядає затоплений Львів, а також розповідали про те, як поліцейські на руках виносили людей із затоплених маршруток.

Більше новин про підтоплені від дощу вулиці у Львові читайте на Depo.Львів.