UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Львів без завтра: Депутати не підтримали програму виходу міста з кризи після карантину

Її метою є зниження проявів негативних наслідків пандемії COVID-19 у Львові

Львів без завтра: Депутати не підтримали…

Депутати не підтримали програму відновлення "Львів завтра", яку місто напрацювало спільно з фахівцями різних галузей (епідеміологами, науковцями та підприємцями). Її метою є зниження проявів негативних наслідків пандемії COVID-19 у Львові та створення передумов для максимально швидкого повернення міста до покращення соціально-економічного і культурного розвитку.

"Половина цих протоколів розроблені, і вони працюють. Ця програма буде живою, ми над нею будемо працювати щодня. Ректори львівських вишів висловили захоплення цією програмою. Також підтримку висловила Рада конкурентоспроможності. Львів — перший в Україні зробив таку програму. Щодня є нові виклики, ми не знаємо, коли пандемія закінчиться. Ми цю програму вже впроваджуємо в життя. Думаю, було б коректно взяти цю програму за основу і продовжити збирати пропозиції. Ми на сесію її винесли, щоб мати можливість донести її до більшої кількості людей. Ми всі вміємо дуже добре критикувати, а подайте якісні доповнення до програми", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Також він наголосив на необхідності участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного "Пакету солідарності" Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Щодо реверсної дотації - ще два місяці тому ми звернулись до керівництва держави. Волає не лише Львів, а й усі міста. 590 млн грн цього року реверсна дотація у нас. Від держави ми не отримали коштів. Щодо реверсної дотації відповіді не буде, бо коштів у державі нема. Єдиний варіант — облігації та співпраця з банками.

Програма — це дороговказ, на основі якої вже є розроблений чіткий план дій. Ця програма реалізовується щодня. Нічого подібного у світі за останні роки не було. Інвестуючи кошти в інфраструктуру, ми рятуємо бізнес. Ми робимо все так, як роблять успішні уряди успішних країн", — додав мер Львова.

Відтак, програма відновлення "Львів завтра" не набрала необхідної кількості голосів серед депутатів.

"Дуже шкода, що не проголосували. Ми отримали дуже позитивні відгуки від різних середовищ щодо цієї програми. Це говорить про те, що дуже високий рівень недовіри. Не йшлося про те, що хтось проти, йшлось про те, що депутатам незрозумілий механізм роботи програми. Фактично, не було голосів проти запропонованих заходів, не добралось голосів, тому що не було певної довіри. Таке буває. Проте, як сказав міський голова, програму було прийнято на виконкомі, тому вона буде продовжувати свою дію. Деякі речі робилися ще раніше і продовжуватимуть робитись.

Ми обов’язково хотіли б донести цю інформацію до мешканців, про те, що ця програма є відкрита, її можна побачити. Головне — вона жива. Там передбачений механізм, завдяки якому кожен мешканець може подавати власні ідеї.

Ніхто у світі не знає достеменно, що потрібно робити і який ефект ми будемо мати, відповідно, ми завжди готові розробляти все нові і нові пропозиції, оцінювати їх і реалізовувати все, що є у наших силах", — зазначив директор КУ Інститут міста Олександр Кобзарев.

"Програма жива, вона є рамковим програмним документом. Без такої програми — це броунівський рух. Всі тут за безпеку, бізнес, підтримку тощо. Звичайно, що програма буде змінюватись. Маркетингова стратегія „Купуй львівське" працює 12 років, але тут, у програмі, є нові речі - різні чат-боти, онлайн-сервіси. У програмі є нові заходи, написані правильні речі - безпека, медицина, бізнес і підтримки", — зауважила радниця міського голови Вікторія Довжик.

Міський голова запропонував взяти програму за основу та дати її на доопрацювання всім, хто має таке бажання.

"Я би дуже хотіла, що б всі звернули увагу на мету програми. Ця програма не є програмою комплексного розвитку Львова, а відновлення ділового культурного життя, мінімізація ризиків поширення COVID-19. Це дуже важливо. Основний акцент у програмі ставиться на дотриманні дистанції, гігієни, санітарних норм. Це — превентивні заходи, на які потрібні гроші і яких потрібно навчати. У ній йдеться про створення міської лабораторії та резерву лікарських заходів. Ми маємо мати резерв та банк даних як для мешканців, так і для медзакладів

Нам потрібно правильно організувати інфекційний закон. Це стосується всіх галузей та гуманітарного блоку в цілому. Ми повинні налагоджувати виробництво індивідуальних засобів захисту", — відзначила очільниця міського штабу оперативного реагування Галина Слічна.

Ознайомитись із програмою можна за посиланням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"