UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Куди звертатися: На Львівщині втричі збільшилась кількість жертв домашнього насильства

Упродовж 2020 року до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення надійшло понад 19 тис звернень та повідомлень про домашнє насильство

Куди звертатися: На Львівщині втричі збі…

Упродовж 2020 року до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення надійшло понад 19 тис звернень та повідомлень про домашнє насильство. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській обладміністрації. У 2019 році ця цифра була майже утричі меншою (6646 звернень).

Переважна більшість звернень - понад 18 тис - від жінок, 709 - від чоловіків, 190 - від дітей.

Збільшення кількості випадків домашнього насильства психологи пов’язують, зокрема, із введенням карантинних обмежень.

"Карантин - дуже важливий для боротьби з пандемією. Та, на жаль, негативно впливає на психологічний стан людей. У період локдауну значно зменшується кількість речей, на які ми можемо впливати. Закриті місця, котрі можна було б відвідати, щоб зняти емоційне напруження, наприклад, кафе чи фітнес клуби",- розповіла львівська психологиня Галина Капшій.

За її словами, тривале перебування на карантині виснажує нервову систему, зменшує психологічну толерантність, забирає ресурси психіки. І тоді назовні виходить весь негатив, який назбирався за цей час.  Найбільше потерпають ті, у кого вдома є мало простору для усіх членів родини, тобто немає місця, де можна усамітнися, відпочити. Тоді напруження наростає і може проявлятися агресивними діями, набуваючи форм насилля. На жаль, такі наслідки характерні не тільки для України, але й для інших країн".

Найчастіше люди, які чинять насильство, самі колись були жертвами поганого поводження з боку інших, переконана психологиня.

"Це завжди глибока психологічна травма, яка має за собою цілий букет непростих почуттів: вини, сорому, страху, злості, безсилля, знецінення себе, розчарування, - пояснює пані Галина. -  Такий травматичний досвід зазвичай "зберігається" в несвідомій частині психіки. Але у стресових і напружених ситуаціях ця "гримуча суміш" виривається назовні. Так з’являється домашнє насильство".

Основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству визначає Закон протидії домашнього насильства.  У разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, працівники Національної поліції України виносять термінові заборонні приписи, а суди - обмежувальні приписи. 

"Якщо це не допомагає, суд може прийняти рішення про обов’язкове скеровування особи, яка вчиняє насильство, на проходження корекції поведінки", -  розповідає начальник управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Уляна Дорош.

У Львівській області діють три мобільні бригади, які спеціалізуються на домашньому насиллі - у Львові, Яворівському районі та Новострілищанській ОТГ. Вони сформовані із працівників соціальних служб.

Постраждалі від домашнього насилля можуть знайти тимчасовий прихисток у Центрі соціально-психологічної допомоги у Львівській області (вул. Коновальця,103),  "Центрі "Жіночі перспективи" (просп. Червоної Калини 36), благодійному фонді "Назарет" (Дрогобицький район, с. Добрівляни).

Куди телефонувати у випадку домашнього насильства

    Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству: 15-47, працює цілодобово;

    Національна "гаряча лінія" з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;

    Дитяча "гаряча лінія": 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;

    Урядовий кол-центр: 15-45;

    "Гаряча лінія" Координаційного центру з надання правової допомоги: 0-800-213-103;

    Оперативна лінія Національної поліції України: 102;

    "Гаряча лінія" Львівської області: 112;

    Інформаційно-консультаційна лінія громадської організації "Центр "Жіночі перспективи": 067-674-07-70;

    Телефон Довіри "Ставропігіон" (м.Львів): 15-58;

    "Гаряча лінія" мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, у тому числі, й постраждалим від домашнього насильства, при Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 0−800−307−305 (усі дзвінки безкоштовні). Допомогу надають мешканцям Львова, Винник, Рудно та Брюхович;

    Телефон мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства при Яворівському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: 067-834-06-38, 03259 211 74;

    Телефон Новострілищанської мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства: 097 973 46 87;

    Телефон Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: 032-261-09-42.

У центрі Львова чоловік вдарив дівчину і спокійно пішов далі (ФОТО, ВІДЕО).

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme