Брудна епопея: Чи повернеться у Львів сміття Садового

На Львівщині триває рекультивація полігонів і банальне прибирання територій від несанкціонованих сміттєзвалищ

Брудна епопея: Чи повернеться у Львів см…

Минуло півроку з того часу, як величезний віз невивезеного зі Львова сміття зрушив з місця. Програму заходів для налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами у м.Львові на 2017-2019 роки, яка, можна сказати, дала старт вивозу ТПВ з обласного центру, була ухвалена Львівською облрадою 13 липня.

Гості та мешканці столиці Галичини вже почали забувати величезні купи сміття, зграї мух та щурів, які буквально "пішки ходили" не лише віддаленими районами, але й центральною частиною міста. Варто згадати, що було зроблено за ці шість місяців, а що так і лишилося обіцянками чи планами на папері.

Зараз сміттєва епопея у Львові перетворилась у кримінальні розслідування. Правоохоронні органи, за даними Depo.Львів, розслідують кілька кримінальних проваджень, пов'язаних із сміттям у Львові. Проте, чи будуть ці справи доведені до логічного завершення, залежить уже більше від залаштункових політичних торгів та домовленостей із партією "Самопоміч".

Тільки ледачий не каже про те, що якби Садового хотіли посадити – уже давно це б зробили. І він точно би знав за що. Навіть за те ж сміття. Навіть за те, що уже офіційно відомо. Адже, за наявними даними, на смітті Садового виявили фінансових зловживань щонайменше на 51 млн грн.

Йдеться про моніторинг фінансової діяльності ЛКП "Львівспецекомунтранс". За словами начальника Західного офісу Державної аудиторської служби України Романа Кроляка, можна говорити про нераціональне використання коштів, пов'язаних на вивіз із міста твердих побутових відходів. "Укладались угоди із фірмами, які не мали можливості приймати сміття, завищувались обсяги, використовувались автомобілі неналежного класу і так далі", - розповів Кроляк. Він також додав, що про це свідчать відповідні підписані акти та документи.

Така інформація обурила керівника області Олега Синютку, який дуже гостро відреагував на таку заяву Кроляка: "А все тому, що гроші наглим чином просто крались. Ніхто нікуди це сміття не вивозив, а просто писались документи про це". Він одразу ж доручив правоохоронним органам належно контролювати хід розслідування цієї справи: "Андрій Іванович Садовий говорить, що досі нікого не посадили, тому я прошу Юрія Вікторовича Квятківського проконтролювати хід розслідування цієї справи", - сказав Синютка, звертаючись до прокурора Львівської області. І риторично додав, мовляв, коли вже ці люди сядуть за розкрадання коштів.

Тим часом розкриваються нові цікаві подробиці того, що ж відбувалося і чим могло закінчитися сміттєва епопея, так би мовити, імені мера Андрія Садового. Так, як виявилось, під час "сміттєвої блокади" (саме так намагалися позиціонувати проблеми в міськраді) у Львові була загроза навіть для літаків, які приймає міжнародний аеропорт міста. "Висипали сміття поблизу злітно-посадкової смуги літаків і спостерігали, чи швидко Львівська ОДА прибере сміття чи ні, – пожалівся голова ЛОДА. – А ті птахи, які вилітали зі сміття поблизу літаків, могли призвести до значно гірших наслідків. Про це зараз не говорять, але вже пора говорити і цю правду людям".

Втім, одвічна війна Синютки та Садового давно відома, тож цікаво, що, все ж таки, скажуть правоохоронні органи. Але вони поки що свого слова говорити не поспішають. Доводиться тільки чекати, яка ж реакція на все "розкопане" буде у прокуратурі області.

Зараз сміття Садового приймають майже усі районні центри Львівщини, де паралельно проводиться рекультивація місцевих полігонів – щоправда, це досягнення зовсім не Садового, він перемовини про допомогу якраз провалив. Натомість у львівській мерії про тему сміття не забувають і хочуть спалювати сміття на території ТЕЦ-2, про що, правда, говорять уже більше року, але далі балачок справа не просунулася. А от область знову зіграла на випередження і почала спалювати сміття під Жовквою. Проти цього, щоправда, виступили місцеві активісти, проте джерела Depo.Львів переконують, що процес уже давно запущений.

Офіційно мешканців села Воля-Висоцька, на території якого розташована філія ДП "Укрветсанзавод", попросили дозволити спалювати сміття на підприємстві. Але місцеві не дуже вірять в успішність експерименту і в те, що від спалювання не буде шкоди. Разом з тим, за спалювання сміття висловилася голова сільської ради Ганна Скіп, яка розраховує на дивіденди від угоди у виглядів коштів на дитячий садок і будівництво дороги.

Директор департаменту екології Руслан Гречаник на сесії облради розповів депутатам про те, що за 2-3 роки у Львівській області буде побудовано два-три сучасні сміттєпереробні комплекси. "Є низка заходів, які відбуваються у області за кластерним типом - це збір, вивіз та утилізація ТПВ", - каже він і додає, що у майбутньому на території області повинні працювати тільки сім комунальних полігонів. "Решта ми повинні рекультивувати повністю і за два-три роки побудувати 2-3 заводи з переробки твердих побутових відходів", - переконує Гречаник.

За його словами, вже зараз у області проводиться рекультивація 5 обласних полігонів. Крім того, у департаменті екології області розповідають, що працюють над активним очищенням гірських річок та лісів у районах області, які захаращені відходами, подекуди навіть багаторічними.

Тим часом, у Садового не втомлюються піаритись на темі сміття. У кожному порядку денному сесії обласної ради є питання "Про ситуацію із ТПВ міста Львова", у проекті рішення якого записані сухі цифри. Проте мер не оминає нагоди і надалі жалітись на владу області, мовляв, місто віддає 300 млн грн на рік "як хабар" за те, щоб обласний центр був чистим.

Натомість у Львівській ОДА підраховують грошики і звітують, що суттєво економлять кошти на вивіз ТПВ зі Львова, а що залишилося – віддають місцевим громадам на ту ж рекультивацію полігонів.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme