Куди у Львові можна здати Новорічну ялинку

Всі ялинки будуть утилізовані в котельні, яка опалює тепличне господарство

Цього року після закінчення різдвяно-новорічних свят львів'яни можуть здати натуральні ялинки на утилізацію у більш зручний спосіб. Про це Depo.Львів повідомили у Львівській міськраді .Достатньо просто зняти з ялинки всі новорічні прикраси і винести її до контейнерного майданчика поруч з будинком зранку (до 12.00 год) 16 січня (середа) або 23 січня (середа). Протягом дня ці ялинки заберуть комунальні служби міста й завезуть на переробку ЛКП "Зелений Львів".

Якщо ж мешканці не встигнуть на ці дні, то, як і попередні три роки, додаткова можливість здати ялинки на переробку у пункти прийому ялинок по районах міста буде 25 січня (п'ятниця) та 26 січня (субота) з 11.00 до 18.00 год. Вони будуть діяти за такими адресами:

— вул. Замарстинівська, 167а

— вул. В. Великого, 14а (вхід в кінотеатр "Сокіл" у парку "Горіховий гай")

— вул. Виговського, 34 (Залізнична районна адміністрація)

— вул. Шафарика, 15 (вхід у парк Погулянка)

— просп. Чорновола, 93 (на площі перед ТЦ "Арсен")

— вул. Хоткевича (вхід в парк Святого Івана Павла І І, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці)

А всі, хто полюбляє розбирати ялинку ще пізніше, можуть самостійно відвезти її до ЛКП "Зелений Львів", де протягом року з 8.00 до 18.00 год. діє пункт прийому гілля (вул. Замарстинівська, 167а).

Вже протягом кількох років функціонувала модель збору відпрацьованих ялинок, були визначені локації, куди можна було приносити своє новорічне дерево. Цього року ця модель є більш доопрацьована, завдяки нашим колегам з ініціативи Zero Waste, завдяки колегам "Зеленого Львова", завдяки районним адміністраціям. І тепер буде три можливості для людей здати ці ялинки.

Перша — це найпростіша: ялинку можна винести у визначені дні до контейнерного майданчика. Друга — ялинку можна винести в районі безпосередньо до конкретних локацій у визначені дні. І третя можна завести безпосередньо до "Зеленого Львова".

"Всі ялинки будуть утилізовані в котельні, яка опалює тепличне господарство. Також львів'яни власноруч можуть привезти свої ялинки на вул. Замарстинівську 167А на наше тепличне господарство, і там відповідно ми все утилізуємо. Така акція збору ялинок проведена з метою навчити людей до порядку, аби мешканці самостійно приносили ялинку на пункт для утилізації. На жаль, люди можуть купити ялинку на ринку, але утилізувати належним чином або здати на утилізацію — ні. Я надіюсь, що з кожним роком люди все більше навчатимуться такому порядку. Адже минулого року було зібрано приблизно 1245 ялинок, — це велика кількість", — зазначив Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП "Зелений Львів".

"Важливо пам'ятати, ялинки мають бути очищені від всіх декорацій. Якщо ялинка не буде очищена її буде набагато важче утилізувати. Ялинку не можна викидати у сміттєві контейнер, вона має лежати поруч із ним. Зауважу, ініціатива є виключно для натуральних ялинок", — розповіла Софія Сидоренко, активіст ініціативи Zero Waste.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів