UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Куди піти і що подивитися у Львові 8-11 березня

Які події відбуватимуться в місті на вихідні

Куди піти і що подивитися у Львові 8-11…

Від 7 березня у Львівському музеї історії релігії на пл. Музейній, 1 відбуватиметься виставка "Слідами Блаженного отця Омеляна". В експозиції будуть представлені особисті літургійні речі о. Омеляна Ковча (1884-1944): фелон, єпитрахиль, нарукавники, пояс. До уваги відвідувачів – скарбничка із церкви Святого Івана Хрестителя села Коросне Львівської області, де правив отець Омелян.

Автор портрету Омеляна Ковча, макету його пам'ятника, а також картини "Перемишлянський край посеред літа" – художник Микола Костів. Серед експонатів – багато світлин, які ознайомлюють із діяльністю громадської організації "Братство імені блаженного священномученика Омеляна Ковча": відвідини місць, де служив отець Омелян, різні тематичні вечори, зустрічі, виставки, відкриття меморіальних дошок. Цікавими є сімейні фотографії отця, документи, пов'язані з його життям і діяльністю. Виставка діятиме до 16 квітня.

Арештований нацистами за підтримку українського підпілля, допомогу євреям та публічне засудження нацистських злочинів, Ковч перебував у сумнозвісній тюрмі на Лонцького у Львові, а згодом у страшній фабриці смерті – концтаборі "Майданек" біля Любліна (Польща). Омелян Ковч продовжував таємну тюремну практику душпастирської діяльності. Родина та знайомі робили все можливе, щоб звільнити його із в'язниці. До цієї справи долучився навіть митрополит Андрей Шептицький.

Також 7 березня о 19:00 в Малевич: night club & concert arena (просп. В'ячеслава Чорновола, 2) відбудеться концерт гурту Mgzavrebi. Мґзавребі (Mgzavrebi) — грузинський музичний гурт, стиль якого поєднує традиційний грузинський спів і сучасне звучання національних інструментів. Назва гурту означає "Подорожні". Грузинський гурт Mgzavrebi зіграє програму з альбому Krebuli. Назва альбому перекладається з грузинської як "збірник", в нього увійшли два десятки пісень з шести альбомів гурту, написаних за 11 років його існування.

У четвер, 8 березня, о 17:00 і 19:30 у Львівському національному академічном театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28)лунатимуть пісні українського композитора Володимира Івасюка. Деякі твори – у виконанні "Піккардійської терції" та Тараса Чубая – зазвучать класично. Проте готують і джазовий сюрприз – в інтерпретації Брії Блессінг та гурту "Shockolad". Після чотирирічної перерви проекту прем'єрою для слухача стане етно-гурт "Kurbasy". Відбудуться мистецько-музичний "Проект Івасюк".

Також 8 березня о 19:00 в будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) відбудеться концерт "Теплий вечір в Органному". Зробити вечір 8 березня по-справжньому теплим і святковим допоможе оксамитовий баритон Владислава Тлуща під органний акомпанемент Надії Величко. Вечір розпочнеться молитовно: Ave Maria Шуберта, Dignare Генделя. Генделевським містком ми перейдемо до світської музики – арії з опер Георга Філіпа та романтична Vittoria mio core Каріссімі. І на завершення – арія з однієї з найпопулярніших кантата Баха Ich habe genug ("Мені досить").

Владислав Тлущ – український баритон. Він лише нещодавно приєднався до команди Органного залу. Молодий співак минулого року отримав третю премію у Всеукраїнському конкурсі молодих вокалістів ім. В. Сліпака. Львів'яни напевне знають його в ролі Фігаро зі сміливої постановки опери Моцарта, прем'єра якої відбулася 2016 року.

8 березня о 18:00 Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться концерт "Для найчарівніших. Чоловіча Колекція". Новий проект від Lutsyshyn Promo & Lviv Jazz rchestra. Кращі романтичні хіти Вам подарують фіналісти та переможеці проекту "Голос Країни" Аніс, Роман Милян та Grohotsky

А у Львівському державний цирк (вул. Городоцька, 83) 8 березня о 19:00 відбудеться концерт Пупо (Pupo), справжнє ім'я - Е́нцо Ґіна́цці (Enzo Ghinazzi) - італійський співак, пісняр, телевізійний ведучий. Слово "pupo" перекладається з італійської як маріонетка, лялька; дитинка; його синонімами є marionetta, burattino, pupazzo, bimbo. Енцо Ґінацці взяв його за псевдо через свою зовнішність - маленький зріст, та ляльковий тембр голосу; його значення він використовує і в своїх творах. Майже 40 років, як Пупо пише та виконує пісні, по праву входячи до лав найвидатніших піснярів і найвідоміших співаків Італії. Записав 16 альбомів, серед яких 12 студійних, 1 концертний і 3 збірки. Отримав 11 золотих дисків; у 1981 став переможцем фестивалю "Золота гондола". Протягом його музичної кар'єри було продано понад двадцять мільйонів дисків.6 разів брав участь у Фестивалі Санремо, де у 1980 посів третє місце та у 2010 - друге.

8 березня о 20:00 у !FESTrepublic Club (вул. Старознесенська, 24-26) відбудеться концерт гуртів Zapaska та Tik Tu. Zapaska – дует з Кам'янця-Подільського. Композиції Zapaska створюють в режимі Live-looping — за допомогою зациклювання та міксування музичних фраз. Так, перебуваючи удвох на сцені, учасники Zapaska створюють щільне музичне полотно зі звуків традиційних музичних інструментів (гітари, дворядного баяна "Калінка", рабаби, калімби, усних гармонік, дудука та ін.), вокалізмів, драм-машини, та ефекторних процесорів. Tik Tu – тріо із Тернополя, що вдало грається із музичною стилістикою на основі мультиінструментальної тканини, змішуючи живі інструменти з електронним саундом, граючись на живо записаними звуковими петлями та семплами, поклавши їх на живий драмс. Симбіоз synthpop, indie-pop та electronic заповнений текстовими картинками на кількох мовах одразу відкриває завісу у цікавий жанровий світ.

9 березня о 21:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) відбудеться концерт "Ференц Ліст і Ріхард Ваґнер". Солістка Органного залу Олена Мацелюх зіграє концерт із творів цих двох геніїв, присвячений 135-річниці з дня смерті Ваґнера. Ференца Ліста та Ріхарда Ваґнера багато що об'єднувало – від спільних поглядів на суспільство і творчість до кровних зв'язків, адже донька Ліста Козіма стала дружиною Ваґнера.

9 березня, у FESTrepublic стартує проект "Українське вибране". Розпочинає гурт, "Кому вниз". Хлопці, яких називали "Чорними козаками" і які стали символом української андерґраундової музики, святкують 30-річчя на рок-сцені. Перед концертом на фанів чекатиме зустріч із зірками, під час якої вони зможуть привітати музикантів.

10 березня в Органному залі лунатимуть "молитви" за українських політичних в'язнів. Благодійний концерт відбудеться на підтримку фонду ГО "Об'єднання родичів бранців Кремля". Ця організація об'єднує родичів українських громадян, які знаходяться в тюрмах та слідчих ізоляторах Росії та тимчасово окупованого Криму з надуманих "політичних" статей.

"Ми почуємо три найкрасивіші перекладені на музику молитви: Salve Regina Джованні Перґолезі, Laudate dominum Вольфґанґа Амадея Моцарта та "Аве Марія" Франца Шуберта. Їх виконає чарівна сопрано, заслужена артистка України Ірина Маковецька під акомпанемент органістки Світлани Позднишевої", – розповідають організатори.Ірина Маковецька – сопрано, Світлана Позднишева – орган.Тривалість: понад годину. Замість квитків пропонують зробити благодійний внесок та підтримати ініціативу: БО БФ "Родичі політв'язнів Кремля".

10 березня о 18:00 у Львівські обласній філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться концерт "Сестри Тельнюк. Наш Шевченко". Нові пісні Галі і Лесі Тельнюк на тексти Тараса Шевченка звучатимуть наживо у Львові у супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Тарас Криса – диригент.

10 березня о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) відбудеться концертна програма "Кавказ". Наймонументальнішим серед творів Станіслава Людкевича є кантата-симфонія "Кавказ". Поема "Кавказ" Тараса Шевченка викриває гнобительську суть царського самодержавства, закликає до боротьби проти нього. Все це композитор відтворив у чотиричастинному циклі для хору й оркестру: І - "Прометей" II - "Молитва" III - "Хортам і гончим слава" IV -"Борітеся". На вірші однойменної поеми Тараса Шевченка, виконують хор та оркестр Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

11 березня у Львівській філармонії (Чайковського, 7) о 16:00 і 18:30 відбудеться проект "Шевченко Revolution" Твори Кобзаря зазвучать під музику різноманітних стилів: блюз, R'n'B та неокласика. Мені однаково, чи буду жить в Україні, чи ні" в стилі R'n'B виконає хорова капела "Дударик", симфонічний оркестр та рок-група.

11 березня о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) відбудеться концерт "Гайдн. Моцарт. Бетовен"Програма концерту: Й. Гайдн – Симфонія №88, Соль мажор, Л. ван Бетовен – Концерт для скрипки з оркестром, Ре мажор, В.А. Моцарт – Симфонія №36 "Лінц", До мажор. Виконують: Корі Церовшек (Corey Cerovsek) – скрипка (США), Ukrainian Festival Orchestra, Теодор Кухар (Theodore Kuchar) – дириґент (США). Як грає на скрипці математик? Неперевершений скрипаль зі США Корі Церовшек (Corey Cerovsek), який також є магістром із математики, гратиме найвіртуозніші твори Гайдна, Моцарта і Бетовена у супроводі Ukrainian Festival Orchestra. За дириґентським пультом – маестро Теодор Кухар (США).Корі Церовшек – це Моцарт і Ейнштейн в одній особі. У п'ять років він познайомився зі скрипкою, а у 12 став наймолодшим студентом Школи Музики Університету Індіани! Цього йому виявилося замало, тому окрім музики Корі займався "царицею наук". У 18 років він одночасно закінчив докторський курс з музики та математики.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme