Куди піти і що подивитися у Львові 20-21 жовтня

Які події відбуватимуться в місті на вихідні

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Куди піти і що подивитися у Львові 20-21…

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

20 жовтня о 19:30 Кінотеатр "Кінопалац ім. Довженка" (просп. Червоної Калини, 81) представить Концерт-трилогія Tht Lord Of The Rings від Lumos Orchestra та хору Gaudeamus. Унікальний міжнародний проект талановитого львівського симфонічного оркестру та хору Gaudeamus (м. Вільнюс, Литва). Поєднання геніїв Дж. Р. Р. Толкієна, Говарда Шора та Пітера Джексона в одному великому вечорі.

Легендарна історія, випробувана часом. "Володар Перснів" – сага, до якої хочеться повертатись знову і знову. Де світ величний та древній, зло – могутнє та жахливе, а добро – світле, мов найчистіше сяйво, та щире, як серце справді доброї людини. Історію, що стала еталоном жанру фентезі та справжнім епосом ХХ століття, розповідатимуть на сцені мовою музики LUMOS Orchestra та хор Gaudeamus (м. Вільнюс, Литва). Концерт-трилогія – великий міжнародний проект, побудований на палкій любові до творчості Дж. Р. Р. Толкієна, музики Говарда Шора та кінотрилогії "Володар Перснів" Пітера Джексона. Подія, в якій переплітатимуться та творитимуть магію музика, слово і кіно разом. Величні хор та оркестр, чарівні солісти з незвичайними старовинними інструментами та повна історія в тричастинному викладі: концерт, що здатен примусити затамувати подих та відірватись від буденності у найвеличніший із вигаданих світів.

20 жовтня о 19:30 в Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) відбудеться Концерт Іво Бобула "Бо ти одна". Артист, чий унікальний тембр голосу не сплутаєш із жодним іншим, запрошує Вас у світ Її Величності Пісні! Спеціальна гостя концертної програми – співачка Анастасія Лавриненко. На Вас чекають: неповторна атмосфера щирого спілкування, живий звук, чоловічий голос номер один, якому підвладні всі музичні стилі, та енергетика, яка нікого не залишить байдужим. Іво Бобул – народний артист не лише за званням, а й за визнанням народу. Багато пісень із його репертуару по праву визнані золотими хітами естради. Записувати пісні співак не втомлюється – кожного року презентує програми, де завжди по-різному, проте гармонійно поєднуються Ваші улюблені шлягери та абсолютно нова пісенна лірика, вражаючі дуети, несподівані кавер-версії світових хітів, пристрасні рок-балади та романси, яких так проникливо, як Іво Бобул, не виконає ніхто. Вартість квитків 150-480 гривень.

20-21 жовтня Книгарня "Книжковий Лев" (просп. Шевченка, 14) представить виставку графіки Богдани Давидюк "Спрощення і надбудови". Буквальне прочитання слів часто є повнішим поясненням того, що ж ми насправді кажемо. Або навпаки. Це якась недоречність захована в словах, з якою цікаво працювати.

20-21 жовтня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) представить виставку "Ікони риботицьких майстрів". Виставка присвячена творчості одного осередку майстрів церковного мистецтва, який знаходився у містечку Риботичі поблизу Перемишля на українській етнографічній території Надсяння (тепер — Польща). На виставці представлено понад 100 ікон цих майстрів. Риботицькі майстри були активними у 1670-ті –1750-ті рр., працюючи над оздобленням не тільки навколишніх церков, а й доволі віддалених від Риботич храмів на Лемківщині, Західній Бойківщині, Любачівщині, Закарпатті. Насьогодні територія, звідки загалом походять твори риботицьких майстрів належить до складу чотирьох держав: України, Польщі, Словаччини та Угорщини. Географія походження творів, представлених на виставці охоплює Бойківщину, Надсяння та Лемківщину. Більшість ікон експонуються вперше. Риботицькі майстри мали велику популярність серед місцевого населення і виразну упізнавану манеру малярства. В документах описів церков XVIII ст. Перемиської єпархії знаходимо часті згадки про ікони "риботицької роботи". Ці майстри мали улюблені теми та образи, які вони представляли на своїх іконах. Унікальними в українському мистецтві є ікони Різдва Христового з історією дитинства, які відомі лише за творами риботицьких майстрів. Виставка має на меті показати у чому полягає особливість ікон риботицьких майстрів, чому їхні твори були такими популярними, виявити як розвивалася діяльність осередку та розказати про українську історію Риботич.

20-21 жовтня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представить виставку "Золота симфонія епохи". Унікальність виставкового проекту полягає не тільки у представленні предметів з дорогоцінного металу вишуканої обробки, а і у композиційно представленій експозиції, яка відображає суспільне та духовне життя тогочасного суспільства. Презентовані експонати дають можливість творчо осмислювати продукт синтезу давніх культур народів, що населяли Причорноморські степи на межі VI-І ст. до н. е., сформували особливу культуру й зробили вагомий внесок у світове надбання, а також вирішують ряд освітніх і просвітницьких завдань, знайомлячи відвідувачів з міфологією античного світу Північного Причорномор'я.

20-21 жовтня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) запрошує на виставку "Реліквії єврейського світу Галичини". Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу "Реліквії єврейського світу Галичини", присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам'ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.Експозиція виставки "Реліквії єврейського світу Галичини" розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам'яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

20-21 жовтня Українське мистецтво ХХ ст. Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) представить виставку "Роман Сельський. Живопис. Графіка". Ретроспективна виставка малярства і графіки Романа Сельського з нагоди 115-ї річниці від дня народження художника. В експозиції представлено понад півсотні живописних та графічних робіт з фондових зібрань Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Виставка покликана вшанувати одного з найбільш знакових мистців та підкреслити його особливе значення для сучасної української культури, загалом, і творення обличчя львівської малярської школи 1930-х-1970-х років, зокрема. Роман Сельський (1903–1990) - видатний український живописець, графік, педагог, організатор та учасник мистецького життя Львова середини - другої половини ХХ століття. Він прагнув перебувати в епіцентрі мистецького життя, гуртував довкола себе молодь, виховував у ній вміння спостерігати, пізнавати світ та захоплюватись ним. Малярство Романа Сельського увібрало в собі прогресивні набутки мистецьких шкіл Європи (Париж, Краків), інтерпретовані на фундаменті духовної спадщини української художньої культури з її скарбницею давнього іконопису та народного мистецтва.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme