UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Коронавірусний" карантин на Львівщині: Що це означає і як поводитися

В Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус

"Коронавірусний" карантин на Львівщині:…

Кабінет міністрів на своєму засіданні в середу, 11 березня, ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів. Про це пише Depo.Львів.

Міська комісія з питань ТЕБ та НС під час позапланового засідання ухвалила з 12 березня до 3 квітня призупинити навчання у школах, дитячих садочках та закладах позашкілля. Сьогодні, 11 березня, у мерії Львова відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія ухвалила низку заходів, які буде впроваджено на території міста Львова задля убезпечення мешканців від поширення респіраторних захворювань, зокрема вірусу COVID-2019.

Згідно з рішенням комісії, з 12 березня до 3 квітня призупиняють навчання у всіх навчальних закладах (школах, дитячих садочках, закладах позашкілля). Водночас роботодавцям, у зв’язку з зупиненням навчального процесу, рекомендують при можливості організувати батькам неповнолітніх дітей роботу в дистанційному режимі. Вводять обмеження на проведення масових заходів. Форуми, фестивалі і планові заходи рекомендують перенести. Також в рішенні комісії йдеться про посилення дезінфекційних заходів в громадському транспорті, торгових центрах тощо.

Текст рішення комісії:

Призупинити освітній процес у закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної освіти усіх типів, форм власності міста Львова з 12.03.2020 до 03.04.2020;

забезпечити присутність вчителів у школах та вихователів у дошкільних закладах та забезпечити прийом дітей без організації навчального процесу на час перехідного періоду впродовж 12.03.2020 — 13.03.2020;

рекомендувати роботодавцям в зв’язку з зупиненням навчального процесу при можливості організувати батькам неповнолітніх дітей роботу в дистанційному режимі;

відпрацювання навчального матеріалу проводити з використанням технологій електронного навчання;

призупинити проведення культурно-масових та спортивних заходів;

забезпечити обмеження проведення масових заходів (більше 200 осіб), не допускати осіб, які за результатами термометрії мають підвищену температуру тіла;

забезпечити недопущення до роботи працівників підприємств та установ з ознаками гострого респіраторного захворювання.

Структурним підрозділам Львівської міської ради, керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, розміщених на території міста Львова:

посилити дезінфекційні заходи в місцях проведення масових заходів (до 200 осіб), підтримувати дотримання нормативних показників температури повітря та проводити наскрізне провітрювання в приміщеннях;

не допускати до роботи працівників з ознаками гострого респіраторного захворювання.

Керівникам торгівельних мереж, торгівельно-розважальних центрів рекомендовано:

не допускати до роботи працівників з ознаками гострого респіраторного захворювання;

забезпечити проведення обробки антисептичними засобами приміщення, торговельних закладів, закладів харчування, тощо;

провести роз’яснювальної роботи серед працівників про заходи щодо запобігання захворюванню на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом COVID-19;

посилити дезінфекційний режим (проводити вологих прибирань з використанням дезінфікуючих засобів в торговельних закладах та закладах харчування, забезпечити постійну наявність антисептичних засобів для обробки рук, тощо).

Управлінню соціального захисту департаменту гуманітарної політики:

забезпечити контроль за людьми похилого віку та людей з обмеженими можливостями, які залишились без піклування, організувати доставку продуктів харчування, ліків на дому, тощо.

Заборонити відрядження працівників Львівської міської ради та підпорядкованих установ, організацій та підприємств закордон. Вжити заходів щодо перенесення запланованих групових поїздок та відряджень дітей та молоді закордон.

Головному управлінню Національної поліції України у Львівській області забезпечити громадський порядок та виконання обмежувальних заходів на території міста Львова.

Управлінню охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики:

впроваджувати обмежувальні заходи в заклади охорони здоров’я щодо відвідування пацієнтів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні.

Карантин передбачає закриття навчальних закладів і заборону масових заходів з 12 березня до 3 квітня, а також закриття авіасполучення з деякими країнами.

Так, Авіакомпанія SkyUp вже перенесла початок льотних програм в Італію з кінця березня на червень і скоротити частоту польотів до Ізраїлю через коронавірус.

На Львівщині першим містом, яке обмежило проведення масових заходів став куротний Трускавець. 

"Структурним підрозділам Трускавецької міської ради (управлінням, відділам, окремим підрозділам), суб’єктам господарювання міста (незалежно від форми власності) обмежити проведення масових заходів на території міста, проводити їх виключно за нагальної потреби з дотриманням комплексу протиепідемічних заходів визначених планом протиепідемічних заходів щодо запобігання поширення на території м. Трускавця гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом", – йдеться в протоколі засідання комісії, оприлюдненого Трусквецькою міськрадою 11 березня.

Львівська міськрада подібних обмежень ще не вводила. Проте, вже більше тижня задля боротьби з коронавірусом у публічних місцях Львова обладнані дозатори з антисептиками.

Окрім того, у місті Лева запустили чат-бот, який відповідатиме на найпоширеніші питання про захворювання та профілактику коронавірусу. На жаль,  у Львові та області немає тестів на визначення коронавірусу. А Львівська облдержадміністрація показала алгоритм дій при виявленні хворого на коронавірус. 

Медики закликають мешканців Львівщини дотримуватись звичайних заходів обережності. 

"За минулий тиждень було 12 скерувань на діагностику захворювання на коронавірус, жоден випадок не підтвердився, у більшості осіб  підтвердилось захворювання на вірусні інфекції або грип.  Львівська обласна інфекційна лікарня готова до прийому пацієнтів, санаторій у Немирові також готовий прийняти осіб на обсервацію. На міжнародних пунктах пропуску чергують автомобілі екстреної медичної допомоги. Ті випадки, яку будуть потребувати діагностики, скеровуватимемо у Центр громадського здоров’я МОЗ України", – зазначив т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Андрій Васько.

Симптоми захворювання

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

· гарячка;

· кашель;

· задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Як запобігти поширенню інфекції

· якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

· якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

· під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

· необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"