Коли і яким буде Меморіал пам'яті Героїв Небесної Сотні у Львові

Стела буде покрита особливим металом — кортен, який привезуть з-за кордону

У Львові стартували роботи з будівництва Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

За результатами проведеного тендеру, ЛКП "Зелений Львів" напередодні підписало угоду з підрядником на реконструкцію скверу на вулиці М. Кривоноса з облаштуванням громадського простору та встановленням Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні. Ним стало ТзОВ "Т.В.Д.".

"До зимового періоду плануємо виконати усі бетонні роботи. Уже проведено підготовку для залиття фундаменту під стелу. Окрім того, викопані траншеї для заливання фундаменту під оглядові майданчики, яких має бути три. Ці основні роботи ми плануємо виконати до лютого. Також декілька каштанів-сухостоїв обрізали, оскільки вони були в аварійному стані і в будь-який момент могли впасти і пошкодити стелу. Вздовж алеї та внизу, де будуть оглядові майданчики, теж зріжуть дерева, однак натомість висадять 18 нових, висотою 15−20 метрів. У лютому львів'яни вже зможуть побачити стелу, облицьовану кортеном, на якій будуть портрети Героїв Небесної Сотні. Також буде замощена територія під стелою і зроблені оглядові майданчики. Окрім того, минулого тижня ми оплатили підряднику 30% авансу для закупівлі відповідних матеріалів та обладнання, виконання розчистки території й демонтажу сходів. І зараз роботи активно тривають", — розповів заступник директор ЛКП "Зелений Львів" Андрій Шульський.

За словами начальника міського управління архітектури Юліана Чаплінського, вже почалися будівельні земляні роботи, залита фундаментна плита під основну стелу.

"Меморіал охоплюватиме дві частини — міст і площу. У нас є відповідний висновок від Мінкульту. Єдине — нам поставили умову — повідомити ЮНЕСКО про таке будівництво, і ми вже завершуємо із поданням документації в Париж. Окрім того, об'єкт поділений на два підпроекти різного класу відповідальності, тобто на площу ми отримали дозвіл, а міст — це вже найвищий клас відповідальності об'єктів, відповідно — потребує окремої більш детальної експертизи. Це погодження — у процесі. Тому міст є наступною чергою втілення меморіалу", - розповів Чаплінський.

Нагадаємо, відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, замовником проектно-кошторисної документації є міське управління архітектури та урбаністики, а на ЛКП "Зелений Львів" покладено функції замовника будівництва.

Як зазначили проектувальники, проект, який буде реалізований, охоплюватиме дві частини. Перша — це пішохідний міст із пандусом між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Друга — це площа зі стелою на верхній терасі у сквері. Міст виводитиме на терасу, яка зараз не експлуатується, з боку вул. Замкової, де й буде створено площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні. На місці майбутнього простору відкриваються гарні панорами на Львів.

"Стела буде покрита особливим металом — кортен, який привезуть з-за кордону. Меморіал буде коричневого кольору, там будуть вигравірувані імена Героїв Небесної Сотні", — додав Андрій Шульський.

Нагадаємо, у Львові вшанували Героїв Небесної Сотні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів