UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Книги шрифтом Брайля отримають львівські бібліотеки

Літературу для незрячих читачів також видали і в аудіоверсії
 

Журналіст відділу новин
Книги шрифтом Брайля отримають львівські…
Фото: ЛМР

Нові знання – нові можливості. Тепер усі ті, хто читає книжки за допомогою шрифту Брайля, матимуть змогу оцінити літературні новинки. У Львові з’явилися нові тиражі рельєфно-крапкових книг, які передадуть львівським бібліотекам, спецшколі №100 для незрячих дітей та online-бібліотеці brailem.com, а також кільком спеціалізованим публічним книгосховищам. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Depo.Львів.

Публікація шрифтом Брайля та виготовлення аудіоверсій трьох книжок здійснювали ГО "Фонд реабілітації незрячих" та Ресурсний центр НУ "Львівська політехніка", який оснащено відповідним обладнанням. Фінансову підтримку надавало також управління соціального захисту Львівської міської ради.

Загалом для незрячих читачів виготовили одразу три знакові видання. Серед них – "Кассандра" Лесі Українки (тираж 20 примірників у 2-х томах); "140 децибелів тиші" Андрія Бачинського (тираж 30 примірників у 2-х томах), а також "Ліга непарних шкарпеток" Галини Вдовиченко (тираж 60 примірників в одному томі).

За словами організаторів, усі ці книги також мають озвучені версії. А над їх виготовленням працювали понад 30 незрячих дітей з різних куточків України, найменшим з яких виповнилося 5 років (Львів, Харків, Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Хмельницький, Рівне, Луцьк, Миколаїв, Мукачево, Вінниця, Тернопіль, Франківськ та ін.).

Допомагали незрячим діткам озвучувати літературних персонажів також артист ВФ "Піккардійська терція" Ярослав Нудик, письменниця Галина Вдовиченко, актор театру і кіно Микола Береза, актори Національного театру ім. М. Заньковецької Олександра Бонковська, В’ячеслав Жуков, Наталя Лісова, Альбіна Сотнікова, Андрій Сніцарчук, Ольга Бакус, Олександр Норчук тощо, львівський музикант Ігор Харачко.

Організатори такого проєкту закликають підтримати інклюзивну і дуже непросту для реалізації ініціативу, та впроваджувати схожі проєкти по всій Україні.

Нагадаємо, львів’яни здали на переробку майже 15 тонн різдвяних ялинок. Комунальники кажуть, що за три дні цього року обсяг ялинок перевищив увесь збір хвойних у 2021-му.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme