Поїзд із Саакашвілі таки вирушив до України

Політики - у поїзді

Поїзд "Інтерсіті+" вирушає із Перемишля. Про це пише Depo.Львів.

Двері поїзда уже зачинились.

Про відправлення поїзду повідомили стюарди, проте наразі поїзд ще не вирушив.

Нагадаємо, Саакашвілі мав намір прибути в Україну поїздом Пшемишль – Київ, попри те, що на кордоні його не хочуть пропускати через позбавлення громадянства.

Нагадаємо, що до того Саакашвілі планував повернутися в Україну сьогодні через пункт пропуску "Краковець" на кордоні з Польщею. Там його чекають сотні прихильників, які заявили про прибуття на місце події "тітушок від влади". Утім, вночі поліція не зафіксувала біля "Краковця" жодних порушень. Однак зранку розпочалися сутички з "тітушками."

Водночас прикордонники обіцяють відібрати у Саакашвілі паспорти і розвернути його назад до Польщі.

Також важливо, що напередодні у польському Жешуві, Саакашвілі зустрілася лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, яка пояснила, що вирішила підтримати його, щоб "зупинити авторитаризм" в Україні.

Довідка. Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

На момент отримання українського громадянства Михайло Саакашвілі у Грузії був звинувачений за чотирма кримінальними справами.

Перша - розгін мирної акції опозиції 7 листопада 2007 року та присвоєння телекомпанії "Імеді" покійного бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі. У зв'язку з цими звинуваченнями в серпні 2014 року Саакашвілі був заочно засуджений судом.

Друга справа ґрунтується на звинуваченні Саакашвілі в організації побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі в 2005 році.

Третя справа - про розтрату держкоштів у період з 2009 по 2012 роки на суму, еквівалентну 3,7 мільйонам євро.

Четверта справа стосується звинувачення в зловживанні службовими повноваженнями під час розслідування вбивства співробітника одного з грузинських банків Сандро Гиргвліані в 2006 році.

У разі обвинувальних вирків колишньому президенту Грузії загрожує до 14 років позбавлення волі.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme