Хворий на кір заражає 18 невакцинованих осіб: Як не стати наступною жертвою

Зростає захворюваність на кір не лише серед дітей, але і серед дорослих, які не були щеплені

Управління охорони здоров'я Львівської міськради наголосило на важливості вакцинування дітей шкільного віку і закликало звернутись в кабінети щеплень, які для зручності працюють навіть у суботу. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

Як розповів начальник управління охорони здоров'я міста Володимир Зуб, ліків від кору неіснує.

"Кір — це висококонтагіозне, тобто високозаразне захворювання. Всесвітня організація охорони здоров'я говорить, що статистика свідчить, якщо одна людина захворіла на грип, то вона заражає 4−5 осіб довкола, а якщо одна людина захворіла на кір, то вона заражає 16−18 осіб невакцинованих, які знаходяться поруч. І ці 16−18 осіб своєю чергою несуть небезпеку зараження ще 16−18 невакцинованим кожен", - розповів Зуб.

За його словами, важливо знати і розуміти, що в цього захворювання період заразності триває аж вісім днів. І ця заразність є чотири дні з моменту висипки, коли вже чітко зрозуміло, що це є кір, і проводяться заходи ізолювання. Але також ця заразність є чотири дні до висипки, коли є тільки катаральні симптоми — закладеність носа, підвищена температура тощо, що зазвичай трактується як ГРВІ. "В цьому небезпека цього захворювання — висока заразність і легка передача до людей, які не вакциновані", — додав Зуб.

Якщо проаналізувати статистику, то з вересня 2018 року, як тільки діти після канікул повернулися в школу, захворюваність на кір почала стрімко зростати. Водночас статистика свідчить, що зростає захворюваність на кір не лише серед дитячого населення, але і серед дорослих, які не були щеплені.

"Багато є міфів, що вакцинація приводить до якихось ускладнень. Хочу поінформувати, що ми у місті Львові провели за два роки 58 тисяч вакцинацій і не отримали жодних поствакцинальних ускладнень. Натомість за цей період в Україні від кору померло 27 осіб, у місті Львові померло дві особи: дитина трьох років і жінка 36 років", - розповів зуб.

Нагадаємо, Львівщина залишається лідером за рівнем захворюваності на кір. Із 11 лютого у навчальних закладах на Львівщині розпочнуть роботу тимчасові пункти вакцинації проти кору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів