Головного різдвяного Дідуха встановили у Львові
Із давніх часів цей символ є запорукою родинних традицій, достатку і надії на милість Божу
- Львів
-
6 січня 2022 14:51

Свято наближається. Різдво у Львові розпочинається з винесення та встановлення головного Дідуха міста. Символ різдвяних свят сьогодні, 6 січня, урочисто встановлений на площі Яворського у центрі Львова. Про це пише пресслужба Львівської міської ради, передає Depo.Львів.
Дідух до хати – вся біда з хати. Так колись вважали українці, і таку традицію нині дотримуються у Львові. То ж нині мер Львова разом з дітьми, депутатами, військовими та медиками під супровід коляди від гурту KURBASY та муніципального хору "Гомін" вирушили із площі Ринок на площу Яворського, де й було встановлено головного Дідуха міста.
"Сьогодні ми є біля цього величезного обжинкового снопа, який ми називаємо дідухом. Здавна у такий різдвяний час в оселю його заносив найстарший голова родини, переважно дід. З тих часів дідух є запорукою родинного передання традицій. Він також є символом достатку і надії на те, що Господь буде до нас прихильним. Тому сьогодні, урочисто встановлюючи головного дідуха Львова, помолімося до Бога і попросімо, щоб він допомагав нам", – наголосив о. Михайло Білецький, настоятель храму Стрітення Господнього УГКЦ.
За словами Андрія Садового, боротьба світла і темряви, добра і зла є вічною, як цей світ.
"Різдвяні історії – не тільки про народження Ісуса Христа, але й про царя Ірода, який винищив тисячі людей, щоб мати владу. В житті є ситуації, коли ти стикаєшся зі злом, бідою, але тільки велика віра в Бога, у власні сили, в спільність сім’ї, громади дає поштовх йти вперед і перемагати", - зазначив міський голова.
Також, усіх присутніх закликали сьогодні, за святковим столом, пригадати окремою молитвою та подякувати нашим воїнам, які зараз захищають Україну.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:35Популярні напрямки у літній сезон: Укрзалізниця призначає додаткові поїзди
- 12:25Директор одного з БФ Львова ошукав військових та волонтера на понад 1,3 млн грн
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 23:25З Донеччини до Львівщини евакуювали дві сотні кіз унікальної породи
- 20:42Не пережив візиту до ТЦК: На Львівщині помер 50-річний чоловік
- 18:56Львів відвідав наймолодший кардинал у світі Микола Бичок: він родом з Тернополя, але служить у Мельбурні
- 09:20"УЗ" попередила про зміни в русі потягів на Одещині та Львівщині
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 22:52"Укрзалізниця" запускає додатковий потяг до Львова на два дні
- 21:31Киянин тричі намагався перетнути нелегально кордон і щоразу потрапляє до рук прикордонників (ВІДЕО) Відео
- 11:40Міноборони анонсувало штрафи за порушення військового обліку в "Резерв+"
- 08:20"Укрзалізниця" додасть вагони у потягах між Києвом і Львовом
- 21:01Львівʼянка намагалася контрабандно ввезти майже сотню телефонів
- 17:33Рух опору ССО став стратегічним партнером фестивалю "Червона рута – 2025" Відео
- 15:36У Львові школяр приніс до класу пневматичний пістолет і вистрілив в однокласника: поліція відреагувала Відео
- 10:03"УЗ" призначила нові поїзди на літо (СПИСОК)
- 23:25 Українці проти територіальних поступок рф, - опитування
- 21:40Заява глави Пентагону: США зменшать військову підтримку України
- 09:03На Львівщині внаслідок нічної повітряної атаки пошкоджено промисловий об'єкт