Гірськолижна Львівщина: Де і за скільки можна буде покататися на лижах
Із настанням календарної зими ті, хто любить активний відпочинок – "гострять" лижі. Адже Львівщина має чудове географічне розташування, тож поїхати у гори на вихідні не є проблемою
Журналісти Depo.Львів проаналізували вартість зимового відпочинку на гірськолижних курортах Львівщини, а також їх формат роботи в умовах карантину.
Сніг і мороз. Якщо для когось ці два слова викликають лише заціпеніння, бо ж холодно, то для лижників та сноубордистів – це найкращий прогноз на зиму. Останніми роками зими стають усе теплішими, то нагоди покататися на схилах гір – усе менше. На жаль, курорти Львівщини мало розвинені, у порівнянні із Прикарпаттям, де є Буковель. Модернізація стосується, передусім наявності сніжних гармат для створення снігу, а також комфортних підйомників для відпочивальників. Поки що такими благами можуть похвалитися лише декілька гірськолижних спусків. Усі решта – мають радянський стан, а отже не вельми привабливі для туристів.
Славське
Улюблене місце відпочинку наших батьків, на жаль, мало змінилося від того часу. Однак чимало туристів саме Славськ вважають найкращим місцем для лижного відпочинку. Особливо у сніжну зиму, адже на курорті немає сніжних гармат, то ж можливість покататися на лижах настає лише за наявності природнього снігу. Зими у нас тепер теплі, то ж Славське поступово втрачає конкуренцію. Однак, якщо "біла ковдра" таки вкриває гори, тут відпочивати є де. Оскільки поруч із містом є одразу декілька вершин, на яких можна покататися на лижах і сноубордах, відпочинок стає більш різноманітним. Гори Тростян, Погар, Кремінь, Менчіл, Варшава. Біля підніжжя кожної із них є пункти прокату. Ціни на спорядження цьогоріч стартують від 200 грн за день.
Фото: perlyna.com
Схили гори Тростян, яка має висоту 1 235 метрів, підійдуть для лижників зі стажем. Тут доволі екстремальні спуски. Є декілька трас, і дуже гарні краєвиди.
Поряд з горою розташована гірськолижна база "Динамо". Вона обладнана 11 трасами завдовжки 1 500-2 000 метрів та чотирма підйомниками завдовжки від 570 до 2 750 метрів. До 23 грудня 2021 року абонемент на день на гірськолижній базі коштуватиме 700 гривень. А починаючи з 24 грудня, – 850 гривень. Учасникам АТО керівництво гірськолижного комплексу надає знижку у 30% від вартості катання. Щодо епідеміологічних норм, то за словами адміністратора, тут діятимуть правила, які затверджені на рівні держави: потрібно мати при собі паспорт вакцинації при купівлі абонемента.
Для найменш досвідчених лижників, у Славському є база відпочинку "Політехнік-2". Там ціни на спуски стартують від 350 грн за день, а вартість спорядження – від 150 грн/день.
Захар Беркут
Популярний гірськолижний курорт "Захар Беркут" розташований на горі Високий Верх. Її висота – 1 598 метрів. Тут облаштовані траси різної складності, то ж підійдуть і для початківців, і для досвідчених лижників. Ціни на катання тут стартують від 800 грн за день, вартість спорядження починається від 150 гривень. Як і на Тростяні, якість катання на цій горі залежить від сніжного покриву. Тут немає додаткового обладнання, тож лише природні опади роблять можливим роботу цих спусків. Так, із мінусів роботи гірськолижного комплексу – надто повільна крісельна дорога: підйом на вершину триває більше півгодини. А це доволі довго, якщо на вулиці холодно. Тож їхати на "Захар Беркут" потрібно тоді, коли температура повітря тепліша.
Фото: zaharberkut.ua
Плай
Гірськолижний курорт "Плай" можна вважати одним із найпопулярніших місць відпочинку львів’ян. Тут працюють сучасні підйомники, є гарна інфраструктура для відпочинку. Курорт розташований у селі Плав’є, на висоті 600 метрів над рівнем моря. Тут є п’ять спускових трас (за складністю – три червоні траси (середнього рівня), дві сині (легкі) та дві чорні у верхній частині гори (складні).
Ціни на абонементи у сезон 2021/2022 практично такі, як і були минулоріч: на будній день абонемент вартуватиме 800 гривень, на вихідні – 1000 грн. Така ж вартість буде і у період високого сезону (з 29 грудня по 20 січня). Також на курорті є абонементи на пів дня. Або ж можна придбати "пакет": за п’ять днів катання у будні дні – 3 350 гривень, а на вихідних ця сума буде уже 4 600 гривень.
Фото: play-karpaty.com
Єдине, що потрібно враховувати відпочивальникам, то це вартість та умови прокату спорядження: воно тут дороге (від 280 грн/день) і не завжди буде вашого розміру. Принаймні у минулі роки, коли курорт був заповнений, взяти лижі чи сноуборд напрокат на "Плаї" - доволі проблематично. Крім цього, потрібно мати із собою обов’язково паспорт. Адже без наявності документа, вам потрібно буде залишити заставу за спорядження у сумі 8 000 грн. Це слід знати і подбати про спорядження заздалегідь.
Орів
Маленький, однак затишний курорт для початківців-лижників. Курорт "Карпатські полонини" розташований на Сколівщині (гора Цюрих). Тут є лише один лижний спуск, його довжина 300 метрів. Однак і коштує він доволі дешево - денний абонемент на катання вартуватиме 300 гривень. І ще 250 гривень – напрокат спорядження. Власне, тут також є пропозиція катання не лише на лижах, але й на ковзанах. Ковзанка коштуватиме 200 гривень за день. Окрім того, якщо потрібно, прокат ковзанів – ще 250 гривень.
Фото: zaxid.net
Буковиця
Один із найновіших курортів на Львівщині теж запрошує гостей. Розташований він поблизу міста Борислав і може приймати лижників-початківців. Цього сезону вартість катання тут 550 грн за день. Також можна придбати абонементи на три дні (1 480 грн) та п’ять днів (2 250 грн). Траси тут доволі пологі і перепад висоти не значний.
Прокат спорядження стартує від 200 грн за день. Також на курорті пропонують покататися на сноутюбінгу. Вартує таке "задоволення" 450 грн за день.
Майдан
Найближчий гірськолижний спуск від Львова. Їхати сюди і справді зручно. Він розташований у селі Майдан, на території комплексу "Чарівні озера". Тут працює лише один підйомник. До речі, за інформацією адміністрації, цей комплекс розпочне свою роботу вже цими вихідними.
Фото: charivniozera.com.ua
Вартість катання на "Майдані" – 450 гривень у будні дні, а на вихідні та під час високого сезону (з 1 по 22 січня) вартуватиме 550 гривень. З особливостей, варто зазначити, що в святкові періоди тут, зазвичай, дуже багато людей, і черги на підйомник величезні. Окрім цього, треба врахувати, що досвідчені лижники не надто полюбляють цей курорт через велику кількість "чайників" на трасах.
Спорядження у цьому комплексі також можна взяти напрокат. Ціни стартують від 200 гривень за день.
Тож, як бачимо, покататися на лижах на Львівщині є де. Вибір – на будь-який смак і гаманець. Було б бажання!
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів