UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Долю асфальтного заводу "Онур" вирішить громадськість

Якщо під час громадських слухань більшість учасників голосує проти надання дозволу суб'єкту на проведення заявленої діяльності та аргументує свою позицію – дозвіл не надається

Асфальтний завод "Онур" в Рясному запрацював у 2011 році, незважаючи на відсутність державної екологічної експертизи і усіх необхідних дозволів. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ГО "Розвиток громади".

Громадська організація з моменту надходження скарг від мешканців мікрорайону здійснює постійне інформування щодо ситуації довкола цього екологічно небезпечного виробництва на території Львова та повідомляє, якщо під час громадських слухань більшість голосує проти надання дозволу суб'єкту на проведення заявленої діяльності та аргументує свою позицію – дозвіл департамент екології та природних ресурсів не надає.

Саме завдяки тиску з боку громадських активістів Держекоінспекція скерувала позов до суду про призупинення діяльності ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" у зв'язку з НЕ виконанням чисельних приписів про усунення порушень природоохоронного законодавства, зокрема здійснення шкідливих викидів в атмосферне повітря із певних джерел без відповідного дозволу.

Станом на сьогодні, ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" для продовження виробництва на підприємстві, зобов'язане звернулися до обласної державної адміністрації щодо отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин від резервуарів для зберігання бітуму та твердопаливних котлів, які не були внесені в наявний дозвіл.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб'єкту господарювання надається за наявності листів до департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації від Львівської міської ради з інформацією щодо відсутності зауважень громадських організацій та окремих громадян по його об'єктах.


Оскільки, окрім скарг львів'ян на нестерпний сморід від заводу "Онур", в наявності є результати незалежної екологічної експертизи про перевищення рівня фенолу в повітрі, такий дозвіл підприємство може отримати лише після громадських слухань.

Якщо під час громадських слухань більшість учасників голосує проти надання дозволу суб'єкту на проведення заявленої діяльності та аргументує свою позицію – дозвіл не надається.

Зважаючи, що напередодні відкриття заводу міська влада повністю зігнорувала думку громадськості, і прикриваючись проведенням єврочемпіонату замовчувала про екологічну небезпеку від роботи асфальтного заводу, мешканці Рясного сьогодні мають бути особливо уважні. Адже, з моменту оприлюднення ГО "Розвиток Громади" результатів незалежної екологічної експертизи, жодних офіційних коментарів від представників влади і керівництва заводу не надходило. А спроба Комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління" Львівської міської ради заспокоїти громадськість закінчилася повним фіаско і затяжною тишею.

Асфальтний завод "Онур" належить до І класу небезпеки, а згідно з генеральним планом Львова, навіть заводи ІІ та ІІІ класу небезпеки повинні виносити за межі міста. Наявність санітарної зони гальмує соціальну інфраструктуру цілого мікрорайону, оскільки на відстані 1000 м від заводу (при санітарній зоні 750 м) облаштовувати відпочинкові або спортивні об'єкти небезпечно для здоров'я людей.

Доля асфальтного заводу "Онур", який запустили тимчасово у 2011 році, цілком залежить від активності громади, участі у громадських слуханнях і бачення мешканців подальшого розвитку свого мікрорайону.

Нагадаємо, на асфальтному заводі в Рясному демонтують обладнання.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme