До 5-ї річниці окупації Криму на Львівщині організували мовчазну акцію та фотовиставку

Публічна мовчазна акція на вулицях міста мала нагадати українцям про силоміць відірваний, але не відділений від держави півострів

На Львівщині відбулись заходи, присвячені 5-й річниці окупації Криму. Відтак, 23 лютого на площі перед Львівським Національним Академічним театром опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулася безмовна акція-протест «Звільніть Крим!», в рамках міжнародної ініціативи «Liberate Сrimea!» за участю переселенців з півострова та представників місцевих громадських організацій. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Публічна мовчазна акція на вулицях міста мала нагадати українцям про силоміць відірваний, але не відділений від держави півострів. 

Також у Львові відбувся спільний молебень (дуа) представників мусульманської громади в пам’ять за постраждалими внаслідок політичних репресій в Криму, а також в підтримку всіх людей, які залишаються на півострові.

Також у Львівському історичному музеї відкрили тематичну фотовиставку кореспондента «Радіо Свобода» Антона Наумлюка «Незламні», присвячену кримським політв’язням Кремля, їх сім’ям та військовополоненим. Виставка (пл. Ринок,6 3-й поверх), експонуватиметься до 26 березня. Вхід вільний.

У Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука проведено панельну дискусію на тему «5 років окупації Криму. Підсумки. Що далі?». У дискусії взяли участьАнтоніна Колодій, Леся Корнат, Тимур Баротов, Антін Бортковський, представники кримськотатарського народу, керівники національних громад Львівщини та громадськість міста.

У Львівському будинку офіцерів учасники заходів переглянули українсько-польську документальну стрічку про життя та опір в окупації «Коли цей вітер стихне». Фільм розповідає про кримськотатарську родину, яка живе на території окупованого Криму. Чотири особисті історії людей, що живуть під тиском політичного режиму.

Після перегляду фільму, у фойє, біля стендів із портретами зниклих безвісти під час окупації мешканців Криму, кримськотатарські активіста та глядачі провели обговорення стрічки.

26 лютого 2014 року увійшов в історію України як «День Кримського опору», коли громадянське суспільство Криму мирним, правовим способом відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію, щоб зімітувати начебто «добровільний перехід» Криму до Росії. Сьогодні більше 70 політв’язнів Криму утримуються за ґратами в російських в’язницях, з 2014 року 18 осіб були знайдені мертвими, а 17 людей зникли безвісти. Ці та інші незаконні дії окупаційної влади перетворилися в справжню трагедію. 118 дітей в Криму залишилися без батьків і годувальників. Порушення прав людини в більшості випадків торкнулися кримських татар, які продовжують чинити ненасильницький опір окупації.

Організатори заходу – ДУМ АР Крим, Меджліс кримськотатарського народу, Культурний центр кримських татар у Львові, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme