Які Великодні традиції львів'ян шокували українців
Воскресіння Христа у Львові святкують по-особливому
Як повідомляє Depo.Львів, Великдень на Львівщині – це день, коли 40 днів посту і смирення змінюються нездоровими веселощами.
На Львівщині Великдень святкують мінімум три дні. Піст закінчився, гріхи прощено, паска освячена – їж, пий, сходь з розуму. На Пасху можна майже все.
Залізти на дзвіницю і бити у дзвони
Лише на Великдень на Львівщині можна без осуду й покарання п'яним увірватися на територію церкви, залізти на дзвіницю, і гамселити у дзвони так, ніби за тобою женеться сам Нечистий.
І доки туристи, почувши не зовсім мелодійний, швидше настирливо нервовий церковний дзвін, ревно хрестяться, захмелілі після кількох чарок і сорокаденного утримання галичани б'ють у дзвони, бо впевнені – і горілку п'ють, і у дзвони б'ють вони винятково "за здоров'я".
Стріляти карбідом, щоб усі боялись
Стріляти карбідом – на Львівщині одна з улюблених недитячих розваг. Дорослі чоловіки, іноді, навіть, пенсіонери, заздалегідь знявши перед святом з горища бідон з-під молока, відібравши в онука м'яча і роздобувши десь, де тільки їм відомо, карбіду у перервах між застіллями роблять великий "бабах". І не один.
Сусіди здригаються і хрестяться, але не нарікають – на свято сваритися не гоже.
Обливати водою все, що рухається
Поливаний понеділок на Львівщині – день жіночої ганьби, розмазаної по обличчі туші і мокрої білизни. Головна традиція цього дня – поливання водою. Особливо обожнюють цю традицію особи сильної статі. Вони, прихопивши пляшки і відра, збираються у невеличкі компанії (так, гуртом не лише батька легше бити, але й дівок мочити!), і чи не з самісінького ранку розпочинають своє полювання на осіб слабкої статі.
Головна ціль: спіймати і залити до трусів. Львів'янки вже знають – сидять вдома. Туристки – ні. От вони і стають героїнями соцмереж. Мокрі й зганьблені.
Чому у понеділок після Великодня Львів краще оминати десятою дорогою.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів