Депутати Львівської облради вимагають відновити пам'ятник воїнам УПА у Грушовичах

Обласні обранці підтримали ініціативу Українського інституту національної пам'яті щодо припинення розгляду будь-яких звернень польських державних інституцій, окремих осіб чи громадських організацій про надання дозволів на встановлення нових польських пам'ятників та пам'ятних знаків чи реставрацію вже існуючих на території України

Депутати Львівської облради вимагають ві…

Львівська обласна рада ухвалила звернення щодо провокаційних дій та наруги над могилою українських воїнів у селі Грушовичі (Республіки Польща). Відповідне звернення скерували до Маршалка Підкарпатського воєводства, воєводи Підкарпатського воєводства, старости Перемишльського повіту, Міністерства закордонних справ України, посла Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща в Львові. Про це пише Depo.Львів.

"Нещодавно, 26 квітня 2017 року, сталася чергова антиукраїнська провокація в Підкарпатському воєводстві – розбір залишків українського місця пам'яті в селі Грушовичі (ґміна Стубно Перемишльського повіту). Упродовж останніх років місце пам'яті та поховань воїнів УПА в Грушовичах неодноразово зазнавало руйнувань невідомими вандалами, а нинішня акція, здійснена "групою активістів", вражає своїми обставинами, адже все відбувалося за офіційною згодою війта ґміни Стубно, а польська поліція взагалі не втручалася. Такий факт викликав рішучий протест Об'єднання українців Польщі (ОУП). Організація назвала інцидент у Грушовичах "черговою антиукраїнською провокацією", акцентуючи на тому, що руйнування українського монумента здійснено за два дні до відзначення 70-річчя операції "Вісла"", - йдеться у документі.

Львівські депутати акцентують, що за кілька останніх років на території Польщі знищено чи сплюндровано більше десяти місць пам'яті. Вчинений акт вандалізму ще раз підтвердив, що безкарність і відсутність належної реакції польської держави на факти плюндрування місць поховання лише заохочують зловмисників у Польщі та Україні до подібних провокацій, адже така безкарність робить зловмисників сміливішими.

"Варто нагадати подібний випадок, який, на жаль, мав місце в Україні: невідомими особами 8 січня 2017 року з провокативною метою було сплюндровано пам'ятник убитим у роки Другої світової війни цивільним мешканцям польського поселення Гута Пеняцька (сучасна територія Бродівського району на Львівщині). Місцева влада, державні і дипломатичні інституції України відразу в один голос засудили вандалізм. Тоді ж представники місцевої влади заявили про необхідність терміново відбудувати пам'ятник. Пам'ятний знак повністю відновлено негайно – через місяць після інциденту, жалобні урочистості на місці трагедії відбулися 26 лютого 2017 року", - йдеться у зверненні депутатів Львівської облради.

"З огляду на небувалий резонанс, що викликав факт руйнування українського пам'ятника, а також з метою негайного припинення будь-яких інсинуацій, ми, депутати обласної ради, висловлюючи думку широкої громадськості Львівщини, вимагаємо від Міністерства закордонних справ України взяти під особистий контроль реакцію офіційної влади Республіки Польща на вищезгаданий інцидент, звернутися до польських органів влади з вимогою провести належне розслідування та сприйняти цю справу як пріоритетну для забезпечення громадського спокою в країні, притягнути до відповідальності осіб, причетних до плюндрування могил і розпалювання ненависті на національному ґрунті", - зазначають львівські депутати.

Також депутати облради підтримали "ініціативу Українського інституту національної пам'яті щодо припинення розгляду будь-яких звернень польських державних інституцій, окремих осіб чи громадських організацій про надання дозволів на встановлення нових польських пам'ятників та пам'ятних знаків чи реставрацію вже існуючих на території України".

"Закликаємо Уряд Республіки Польща, Маршалка Підкарпатського воєводства, воєводу Підкарпатського воєводства, старосту Перемишльського повіту негайно вжити вичерпних заходів для відновлення пам'ятника воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля, як зробила це українська сторона після провокаційного підпалу пам'ятника полякам у Гуті Пеняцькій", - йдеться у тексті звернення.

Раніше ми писали про те, як делегація із Львівщини виконала гімн на місці зруйнованого пам'ятника у Грушовичах.

Обурення щодо зруйнування пам'ятника висловили у МЗС, а також в Українському інституті національної пам'яті. Натомість у Польщі назвали знесення пам'ятника законним.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme