Де у Львові побачити першу друковану в Україні книгу (ФОТО)

"Погортати" експонований екземпляр "Апостола" можна на сенсорному екрані, що є частиною виставкового проекту

У Львові експонують першу друковану в Україні книгу — "Апостол" Івана Федорова, виданий у 1574 році. Про це пише Depo.Львів.

Побачити стародрук можна у Музеї барокової скульптури Івана-Георга Пінзеля. Цей екземпляр "Апостола" тривалий час зберігався у церкві села Лісневичі, поблизу Пустомит на Львівщині.

"Цей екземпляр потрапив у церкву села, мабуть, одразу ж після друкування. Коли працівники львівської галереї у 1968 році прийшли туди як експедиція, церква була недіюча, закрита: у ній руйнувався дах, згори капало, селилися птахи… Працівники просто забрали ті книжки, які там були, аби то все не пропало. І коли принесли їх у галерею, книжки трохи підсохли, їх почали перебирати і виявили серед них "Апостол" Івана Федоровича. Ми, звичайно, втішилися, почали досліджувати. І навколо нього, фактично, побудували Музей книгодрукування у Львові", — розповіла Читомо завідувачка відділу музею книгодрукування Віра Фриз.

"Погортати" експонований екземпляр "Апостола" можна на сенсорному екрані, що є частиною виставкового проекту. Виставка триватиме до 31 березня.

Нагадаємо, на Львівщині відбувся конкурс короваїв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів