UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Де і як у Львові можна безкоштовно протестуватися на ВІЛ

Львів'ян закликають протестуватися на ВІЛ та вірусні гепатити В і С

Де і як у Львові можна безкоштовно проте…

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення Центру громадського здоров’я.


За оцінками національних та міжнародних експертів, нині в Україні близько 200 тисяч ВІЛ-позитивних людей і понад 60 тисяч з них не знають про свій статус. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Київська, Чернігівська область, а також Київ.

"Більш ніж 50% осіб віком від 15 років ВІЛ-інфекцію виявляють вперше на 3 та 4 клінічних стадіях. Пізніх стадіях, коли ослаблений вірусом організм вже не може долати прості захворювання. Хвороба на ВІЛ загрожує не лише групам ризику, адже у понад 65% випадках захворювання на ВІЛ передається статевим шляхом", – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров’я

Також зазначається, що в рамках тижня тестування, який проводить Центр Громадського здоров’я МОЗ України, у Києві та інших містах країни працюватимуть мобільні лабораторії Альянсу громадського здоров’я та AHF Україна. Зокрема, у Львові безкоштовно процедуру тестування можна пройти 24 травня з 12 по 15 год у головному корпусі Медуніверситету, що на вулиці Пекарській, 69.

Процедура тестування – дуже швидка та абсолютно безкоштовна. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин – підготовка і забір крові з пальця, 10 – очікування результату.

"Гепатит B і C – два основних типи з 5 різних інфекцій гепатиту, що є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Близько 325 мільйонів людей у ​​світі живуть з хронічною інфекцією, викликаною вірусом гепатиту B або вірусом гепатиту C. Від наслідків хронічного гепатиту (рак, цироз печінки) щороку помирає близько 700 000 людей", - йдеться у повідомленні.

За оцінками експертів, нині в Україні близько 1,5 мільйони людей мають вірус гепатиту С та півмільйона людей, які мають хронічне захворювання на гепатит В. Натомість про свій статус знають лише 20% хворих на вірусний гепатит В, на гепатити С – тільки 8%.

Нагадаємо, що на Львівщину СНІД привозять секс-туристи і заробітчани.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme