Де і як проводили вакації львів’яни 100 років тому

Дослідники історії міста Лева знаходять в архівах унікальні світлини, сканують і викладають у мережу

У мережу виклали старовинні фото і листівки, на яких видно, де і як відпочивали львів’яни приблизно років тому. Про це пише Depo.Львів з посиланням на "Фотографії Старого Львова".

Багатші львів’яни відпочивали у заміських маєтках і фільварках, бідніші хлюпалися на озерах. Купатися ходили групками – дами окремо, чоловіки окремо.

На місці, де зараз Винниківське (колись Комсомольське) озеро, поблизу знаменитих Чортових скель діяла знаменита бальнеологічна клініка. 

Другою радістю вакацій були гриби. На гриби йшлося удосвіта, коли ліс був сивий і увесь скрапував, а галузки ще з ночі були обплутані павутинням. Зі собою не бралося ані торби, ані кошика, щоб не «сполохати» грибів. 

Ще одним чудовим літнім обрядом було приготування конфітюрів і соків. Особливо соків. У такі дні повітря у цілому домі ставало гарячим і червоним від запаху малини…

Відпочинок у Карпатах став доступним 1873 року, коли проклали залізницю до Стрия, а особливо після 1885 року, коли колію продовжили до Сколього і Лавочного. Від залізниці мандрували пішки чи підводами, які можна дістати в кожному селі. 

Справжнім карпатським селом творчого бомонду можна назвати Криворівню, де любили відпочивати Іван Франко, Михайло Грушевський та Михайло Коцюбинський.

У 1930-х роках на Сколівщині інтенсивно розвивається туризм. У цей період було відкрито пансіонати, відпочинкові вілли, туристичне інформбюро, кінотеатр, пляжі над річкою Опір, гірськолижний трамплін, хокейне поле, ковзанку і першу в Карпатах санну трасу.

Нагадаємо, як виглядали учасниці конкурсу краси зі Львова 90 років тому (ФОТО). 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів