UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чотири компанії претендують на право проводити рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища

Роботи у Грибовичах триватимуть у два етапи: технічна та біологічна рекультивація

Чотири провідні європейські компанії подалися на міжнародний тендер на виконання робіт з комплексної рекультивації сміттєзвалища у Грибовичах. Відбулося розкриття тендерних пропозицій від учасників на вибір підрядника. Про це повідомив директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря, пише Depo.Львів.

Відомо, що на міжнародний тендер на виконання робіт з комплексної рекультивації полігону твердих побутових відходів в с. В. Грибовичі подалися консорціум JV Mesogeos S. A-Rodina (Греція/Україна), Консорціум SUEZ-ONUR (Франція/Туреччина), JV GOKSIN INSAAT-HAYAT GROUP (Туреччина/Азербайджан), VEKTO SP. Z O.O. (Польща).

"Ми працюємо над тим, щоб переможець конкурсу був визначений і відповідний контракт було укладено до кінця цього року. Конкурс проводить місто відповідно до процедури міжнародних закупівель, визначеної ЄБРР. Йдеться про заходи, які відбуватимуться в рамках комплексної рекультивації полігону. Зараз із впевненістю можна стверджувати, що серед претендентів є потужні компанії з відповідним досвідом виконання таких складних робіт", — розповів директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря.

Роботи у Грибовичах триватимуть у два етапи: технічна та біологічна рекультивація. Так, технічна частина має бути завершена впродовж двох років. За цей час підрядник має виконати роботи з вирівнювання й терасування всієї поверхні полігону, накрити його технологічним захисним екраном та провести будівництво інженерних мереж.

Зараз на Грибовицьому полігоні другий місць тривають активні підготовчі роботи з рекультивації сміттєзвалища. Станом на сьогодні вивезено 65% забрудненого ґрунту із місця зсуву, який стався у 2016 році, а сміття з цього місця розчищено та повернуто в тіло сміттєзвалища. Ці підготовчі роботи тривають в рамках міжнародного проекту за підтримки ЄБРР.

Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами.

Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme