Чому корисно пити березовий сік

Березовий сік є джерелом поповнення запасу всіляких корисних речовин в організмі 

Про це пише Depo.Львів.

В соку берези (на вигляд це прозора рідина з солодкуватим смаком) містяться в різних кількостях вітаміни, вуглеводи, мінерали, фітонциди, органічні кислоти і цукри. Найбільше в ньому солей калію, натрію і кальцію. Завдяки вмісту макро- і мікроелементів сік допомагає при багатьох хворобах.

Свіжий березовий сік позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє поліпшенню обміну речовин, а також холестеринового обміну. Сік корисний у разі хвороб нирок, він знімає набряки і знижує артеріальний тиск, оскільки має сечогінну дію. А ще розщеплює камені в нирках і сечовому міхурі. Також березовий сік бажано пити тим, хто страждає на хвороби серцево-судинної системи, – сік знімає спазми судин. А ще він покращує функцію печінки і регулює жирно-білковий обмін. Не можна забувати про березовий сік і тоді, якщо вас мучить кашель або почався бронхіт. 

Денну норму соку краще випивати частинами, у кілька прийомів, особливо тим, у кого є камені в нирках.

Збирати березовий сік можна тільки ранньою весною. Тобто до тих пір, поки у берези не розпустились бруньки, інакше вся користь піде у листя. Вибирати березу для збору соку краще подалі від трас і промислових зон. Необхідно вибирати дерево діаметром 20-30 см. Найбільш сприятливим часом для збору соку вважається інтервал між 12 та 18 годинами — тоді патока тече сильніше. Отвір для збору соку роблять у стовбурі берези навідстані 20 см від землі.

Зберігати березовий сік можна не довше 2 діб у холодильнику — потім його корисні властивості пропадають.

Нагадаємо, у луцькому парку через вандалів крижаними сльозами заплакали берези (ФОТО).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів