Чим жила Україна: Хай-тек гніздо, "Міс Гуртожиток" та спокусливі чиновниці

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Хай-тек гніздо, "Міс Г…

Цього тижня дехто розкопував подвір'я від снігових заметів, хтось складав плани на новий рік та прикидав в голові, у скільки обійдеться "Олів'є" чи "шуба". Про все по порядку у дайджесті Depo.ua.

Київ

В столиці тиждень почався зі снігових кучугур. І якщо в понеділок снігові намети милували білосніжною чистотою, то в кінці тижня вони перетворились на сірі накидані хтозна-як пагорби. І чим далі від центру, тим ці пагорби вищі та брудніші. Мер Віталій Кличко теж це визнає. Столичний мер вкотре об'їхав нічне місто і переконався, що дороги ще більш-менш нормально чистять, але на тротуарах ситуація була, дійсно, критичною. Та що тут зробиш – Кличко один, а столиця велика. За всім не услідкуєш.

Просто так нічого не буває. Ньютону яблуко на голову впало теж не дарма. Днями у Київраді обвалилась стеля прямісінько на місця, де мали б сидіти депутати від "Свободи". Посадовці в той час кудись відійшли, але хтозна, що могло б статись, якби вони під час падіння шматків крівлі лишались на місцях.

Донбас

Новолуганське на Донеччині накрили черговими обстрілами. У селищі пошкоджено 50 будівель, лінія електропередач, газопровід, 38 приватних будинків, дев'ять багатоповерхівок, фельдшерсько-акушерський пункт, загальноосвітня школа, дошкільний навчальний заклад, приватні будинки. На пустих безлюдних вулицях стоять зрешечені автівки, вікна "сяють" побитими шибками, в домах холодно, а людям лячно.

Тим часом російські куратори з ФСБ в "МГБ ДНР" почали ретельно перевіряти чиновників, які мають українські біометричні закордонні паспорти. Додаткову перевірку мають пройти представники "державних структур ДНР", щодо яких є інформація про отримання таких документів. В ФСБ вважають, что видача біометричного паспорту може бути одним із способів вербування з боку українських Служби безпеки та Головного управління розвідки.

Який же "кордон народної республіки" та без контрабанди? Що не день, то наркотики, зброя, цигарки, харчі. Ховають "добро", де можуть, але його все одно знаходять. Нещодавно через кордон намагались пронести вантаж, який і сам міг би перебігти його при бажанні. "Митники ЛНР" виявили у сумках пухнасту мавпу породи мармозетка, папуг та 300 сухопутних черепах. Про подальшу долю звірят не повідомляють. Якби ж тих черепах не на суп пустили...

Львів

З наступного року у Львові можна буде пересаджувати органи від померлих донорів. У Міністерстві охорони здоров'я поки говорять про апробацію цієї системи не лише у Львові, а у Запоріжжі, Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі – тут теоретично можна проводити трупну трансплантацію. Та як воно буде на практиці, покаже час. Лікарі вже мають певні списки очікування, але спеціальна апаратура для констатації смерті мозку є не скрізь, що добряче ускладнить впровадження нововведення.

Рівне

Якщо минулий тиждень запам'ятався українцям "люстропадом", то цього тижня з гуркотом падали зупинки громадського транспорту. У Рівному на вулиці Міцкевица, наче той картковий будинок, звалилась вже третя за рахунком зупинка за останні тижні. У міському шляхо-експлуатаційному управлінні визнали, що зупинки тримаються "на доброму слові". Пообіцяли в найбличий час всі "слабенькі" зупинки прибрати, аби людей, ненароком не придавили.

Луцьк

Луцькі голуби пішли врозріз усталеним пташиним нормам і звили гніздо не з сухої трави, а з різнокольорових кабелів. На додачу ще й у вентиляційному каналі. Якщо інші голуби почнуть переймати цей досвід, то в країні доведеться спеціально виділяти кабелі на пташині гнізда. Бо вільних не вистачить.

Дніпро

Забагато меду не буває. Певне, так думав науковець з Дніпропетровщини, доцент аграрно-економічного університету Микола Кравченко, який винайшов технологію виробництва соціального меду на дахах багатоповерхівок. Якщо його проект вдастся втілити у реальність, то соціальний мед вартуватиме значно нижче, ніж на ринку. Кравченко під час досліджень адаптував новітні технології австралійських дослідників до українських традицій у бджільництві. Якщо пощастить, то на дахах висоток в області роїтимуться бджоли, а містяни їстимуть мед замість цукру.

Якби журналісти не казали про вік 65-річного бігуна-любителя з Дніпра Дмитра Мешевського, то чоловікові можна було б дати всі 40, а може й менше. Цьогоріч пан Дмитро взяв учать в 25 змаганнях і відзначив 10 років від дня свого другого народження. Колись він добряче постраждав через аварію і лікарі в Мечникова вживили йому в хребет дві титанові пластини, після чого він заново вчився ходити і бігати. Усім, хто каже "ой, спина болить", "та ні, нема часу" або "старість – не радість", варто глянути на Дмитра, у якого в цьому році, на додачу, народилась правнучка. Одразу хочеться одягти спортивні штани, кросівки та рушити в забіг, і байдуже, що в сніг.

Харків

У Харкові привабливі жительки гуртожитку юридичного "вишу" змагались у конкурсі краси. Та відомо, що для перемоги однієї вроди замало. Дівчатам потрібно було презентувати себе, продефілювати та проявити хист у творчих завданнях. Відтак, звання "Міс Гуртожиток" отримала Яна Гавріленко.

Від краси – до грошей. Харківська мерія запланувала на наступний рік у парку ім. Горького роботи з реконструкції та будівництва. Пощастило туалетам – лише на їх ремонт виділять 5,6 млн гривень. 19 млн грн піде на реконструкцію адміністративно-побутової будівлі. Певне, збудують дуже гарні туалети і кабінети. Скільки ж там того життя!

Алкоголь, несподівані вчинки та непередбачувані наслідки ходять поруч. У Харкові нетверезий чоловік сів за кермо маршрутки, поки водій відлучився, та погнав. Довго втекти сміливець не зміг, бо врізався у авто. Тут і копи вже були тут як тут. Через такий відчайдушний порив чоловіку тепер загрожує п'ять років в'язниці. Не під щасливою зіркою народився, ймовірно. А під дурною.

ПТУ №6 у Харкові - немов та машина часу. Варто переступити поріг навчального закладу, як цілковито опиняєшся у Радянському Союзі. У холі вищого професійного училища №6 у Харкові досі висять чисельні радянські символи та документи. Тут і "серп і молот", і "червоний прапор", і пролетарські гасла – словом, все, "як треба". Ох і вчепилися ж люди за це радянське минуле! А на дворі ХХІ століття вже, люди Марс колонізувати думають...

Запоріжжя

Робота є робота. На неї потрібно ходити, аби гроші заробляти і нічого більше. У Мелітопольській мерії для співробітників відділів та управлінь виконавчого комітету ввели дрес-код – як для чоловіків, так і для жінок. Та жінок, все ж, він стосується більше. Заборона на підбори вище 10 см, на міні-спідниці та глибоке декольте – це звучить жорстоко. Тих, хто дрес-код порушить, чекає спочатку "вихід на килим" до комісії з етики, яка працює в мерії, а потім, можливо, і позбавлення премії.

Ми вже писали про те, як на Запоріжжі потихеньку занепадає унікальний історичний вітряк. Та, схоже, ремонтувати його ніхто не буде. Вітряний млин у Василівському районі, який стоїть з 1903 року, не перебуває на обліку в органах місцевого самоврядування. У млина немає власника. Швидко взяти його на облік не вийде, бо ця процедура може затягнутись більше, ніж на рік. За цей час від млину може залишитись лише купа дошок. Якщо і ті не розтягнуть.

Прудкий арештант запорізького СІЗО, не довго думаючи, втік. Зробив він це, особливо не напружуючись. Суд звільнив одного з арештантів під заставу. Засідання відбувалося у режимі відеоконференції, тож підозрюваний не залишав будівлю ізолятора. Чоловіку дали час на збір речей. Та виявилося, що камеру залишив не звільнений під заставу, а його співкамерник. Не життя, а якийсь "запорізький Шоушенк".

Кажани зазвичай взимку сплять, але на Запоріжжі можливо все. Кілька кажанчиків, які не встигли вчасно заснути із своїми товаришами, залетіли у кватирку будівлі обласної прокуратури. Один кажан вчепився лапками в ногу працівнику прокуратури Андрію Рибальченку, а згодом почав порпатись у смітті, поки той вантажив фото. У таких випадках варто передати кажанів зоозахисникам, які помістять їх у спеціальний холодильник для зимівлі.

Закарпаття

На Закарпатті добре родять білі гриби, а відтепер і корови. Нещодавно корова на ім'я Ласуня одразу народила трійню. Дві телички і бичок ще маленькі, проте шустрі, здорові та швидко набирають вагу. Змалку вже зірками місцевих ЗМІ стали.

Тим часом ведмеді реабілітаційного центру на Закарпатті переживають зиму. Ніякі морози їм не страшні у такій густій шубі. На додачу працівники центру склали для кожного ведмедя спеціальний раціон, збагачений всіма мікро- та мікроелементами. Ведмедів у вольєрі 25, вкупі їм не сумно, так дивись, і зима скоро мине.

Прикарпаття

Коли транспорт виходить з ладу, це може зіпсувати важливі плани. Пасажири тролейбусу, який втрапив у ДТП у Івано-Франківську, могли б вийти і пішки дійти, куди треба, але не кинули водія в біді. Згуртувались і виштовхали транспорт. Відтак і добру справу зробили і себе на силу перевірили.

Одеса

У "Тузловських лиманах" перерахували зимуючих птахів. Виявилось, що найбільше на зимівлю лишилось качок-пеганок, їх нарахували аж 1800 особин. Друге місце за кількістю посіли білолобі гуси - 920 особин. На третьому - лебеді-кликуни, що прилітають на Одещину в основному з тундри. Їх нарахували 580 особин. Лишається лише уявити, як це не просто – рахувати птахів. Бо вони всі схожі та спритні - ніколи не вгадаєш, чи всіз перелічив, чи когось забув.

До нового року лишився тиждень, і в Одесі вже на повну вирує атмосфера свята. Вперше в історії міста тут провели парад тролейбусів. Парад очолив найновіший на сьогодні тролейбус міста - "Богдан", за ним рухалися "Тролза", "Шкода", ЮМЗ і легендарний ЗІУ-9. Водії були переодягнені в Дідів Морозів – саме в цій ролі вони керуватимуть громадським транспортом у новорічну ніч. Головне, аби нетверезі одесити у свято не переплутали їх із справжніми, казковими, а сам тролейбус – із санями.

Встановили свій рекорд і майстри пряникової справи. В Одесі приготували шедевральний смаколик вагою в тонну і площею майже у 18 квадратних метри. Але те, як прикрасили пряник, зупиняє навіть бажання його з'їсти. Пряником хочеться милуватись і милуватись, бо їсти такий шедевр шкода. Бо це пряникова Одеса в мініатюрі. Навіть море - і те стало пряниковим.

Полтава

Кому-кому, а полтавчанам жити ніколи не сумно. На головну святкову площу міста на початку тижня тут поставили старі скульптури - Сніговика, Чебурашку та "веселий" годинник. З якої древньої шухляди їх витягли, лишається загадкою, але коли містяни почали кепкувати з цього, казкові фігури швиденько прибрали. Згодом на сайті міської ради з'явилась петиція з проханням повернути на місце новорічну скульптуру Чебурашки. Автор петиції зазначив, що новорічні ляльки були зроблені сумлінними руками працівників комунальних служб, серед яких і його улюблений персонаж – Чебурашка.

Ще трохи і з Полтави спокійно можна буде літати закордон. На тижні Кабмін присвоїв полтавському аеропорту статус міжнародного. У Міністерстві інфраструктури обнадіяли, що полтавський аеропорт має всі шанси стати одним із найпотужніших летовищ країни. Після ремонту, звісно ж.

Кропивницький

На Кропивниччині злодійки прокрались у хату 85-річної бабці та вкрали в неї 20 тисяч гривень. Бабця сама спочатку не зрозуміла, як це сталось, просто щиро повірила у байку про продаж молока.

Чим ближче свята, тим частіше з міських ялинок крадуть іграшки, а з лісів – ялинки. Ліниві злодії, аби далеко не йти, пиляють ялинки навіть у межах міста. В Олександрії чоловіка, який зрубав міську ялинку, зганьбив мер міста Степан Цапюк. Він зaпропонувaв викопaти для нього яму, зарити туди крадія по коліна і почепити на нього гірлянду.

Хмельницький

Що лише не витворяють водії на дорогах. Одна справа – їздять, на дорогу не дивлячись, а інша, коли їздять та ще й по зустрічній смузі. Водієм-віртуозом виявився 36-річний хмельничанин, який, на додачу, не мав ще і водійських прав. Тепер авто порушника спочиває на штрафмайданчику до кращих для хазяїна часів.

Звичайний каналізаційний люк у Кам'янці-Подільському став предметом гордості для містян. Майстри зобразили на ньому краєвиди Старої фортеці – такий люк і на стіну вдома не шкода повістити замість картини. У дописі в соціальній мережі користувачі засипали автора такої ідеї компліментами та поставили йому замість "5" балів оцінку "+100500".

Хмельницький поліцейський у вільний від роботи час взявся навчати брейк-дансу вихованців реабілітаційного центру. На роботі заступник начальника сектору моніторингу Андрій Терещенко вимогливий та суворий, ніхто навіть не здогадувався, що він спроможен на брейк-данс. На День Святого Миколая поліцейський провів для дітлахів майстер-клас з брейку. Не дивно, що вихованці реабілітаційного центру не хотіли відпускати свого нового вчителя, на такі майстер-класи можна щодня ходити.

Тернопіль

Так вже повелось на Тернопільщині, що головні ялинки деяким містам дарують мешканці. У Чорткові головну ялинку місту подарувала родина отця Андрія Левковича. Заліщикам ялинку подарувала родина Володимира та Ганни Васильченків. В обох випадках містяни дарували ялинки, вирощені на своїх подвір'ях.

Крим

До Криму тим часом дістались китайські підприємці. Вони планують створити на окупованому півострові центр з виробництва в промислових обсягах морепродуктів. За словами голови так званого уряду Криму Сергія Аксьонова, китайська компанія вже працює на території Криму і оформила всі необхідні дозвільні документи, успішно освоїла процес вилову та переробки водних біоресурсів, які можуть бути використані в якості кормів для креветок. Та чомусь назву китайської компанії, яка збирається вирощувати в Криму креветок, тримають у секреті.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme