UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Палиця і соратники: Чим відомі мажоритарники від Волинської області, що пройшли до Ради

Волинську область у новій Верховній Раді будуть представляти депутати від п’яти округів

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Палиця і соратники: Чим відомі мажоритар…

Волинську область у новій Верховній Раді будуть представляти депутати від п’яти округів. Depo.Волинь зібрало інформацію про вже переможців чи поки що лідерів перегонів.

Депутатом від округу 19 стає самовисуванець Ігор Гузь, який набирає 59,95% голосів, при 82% опрацьованих протоколів. Він – чинний депутат від цього ж округу. Гузь народився 11 сiчня 1982 року в Луцьку. На виборах 2014 року перемогу на виборах святкував як, на той час, заступник голови у Волинській обласній раді та член політичної партії "Народний фронт" з результатом 30,69% голосів. Тобто цього разу кандидат суттєво збільшив підтримку виборців. Додамо, що у 2012 році Гузь, якого висунула "Батьківщина", змагався в окрузі №21 (Волинська область) з важковаговиком Степаном Івахівим, який не перший рік "засівав" територію. Гузь для перемоги критикував попередників і обіцяв. Все – всім. А ще – плавав. Перепливання озер на Волині – це його передвиборча фішка. В рамках кампанії "Врятуємо Світязь", що мала на меті привернення уваги громадськості до проблеми розбудови Хотиславського кар'єру зі сторони Білорусі, Ігор Гузь переплив  раніше найбільше із Шацьких озер – Світязь. Згодом  переплив озеро і по довжині.

Гузь відомий на Волині ще з 2001 року, коли був співкоординатором Волинського відділення комітету "За правду!". 9 березня 2001 року став активним учасником акції "Україна без Кучми". Відбув у СІЗО кілька діб. Загалом після акції Гузь пройшов близько 10 допитів СБУ, МВС, Генпрокуратури.

У березні 2002 року був обраний депутатом Луцької міської ради по виборчому округу № 44. У березні 2006 року став вже депутатом Волинської обласної ради за списком виборчого блоку "Наша Україна". З 2007 по 2011 рік - радник Луцького міського голови на штатній основі, начальник відділу у справах сім'ї та молоді Луцької міської ради. У жовтні 2010 року став депутатом Волинської обласної ради в одномандатному виборчому окрузі № 27 (Старовижівський район). 20 лютого 2014 року був обраний на посаду заступника голови Волинської обласної ради. 21 листопада 2014 року, у зв'язку з перемогою на виборах до Верховної Ради, написав заяву про складання повноважень заступника голови.

Виступав одним із координаторів луцького Євромайдану. За участь в акціях протесту правоохоронні органи відкрили на Ігоря Гузя кримінальну справу за здійснення правопорушення за статтями ст. 296 ч. 2, 295, 341 ККУ". Йому інкримінували "винесення портретів" на той час президента Віктора Януковича з приміщення Волинської обласної ради; заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку; захоплення державних або громадських будівель чи споруд".

25 грудня 2013 року Луцький міськрайонний суд ухвалив застосувати до Ігоря Гузя міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту терміном на 60 днів із застосуванням електронного браслету для контролю переміщення підозрюваного. Але вже 30 грудня 2013 року Апеляційний суд Волинської області ухвалив рішення про пом'якшення міри запобіжного заходу до підозрюваного. Активна участь у Революції Гідності і дала перевагу Гузю на виборах 2014 року, а вже депутатство перевагу на виборах 2019 року.

Депутатом від округу 20 найвірогідніше стає кандидат від партії "Слуга народу" Вячеслав Рубльов, який набирає 41,02, при 55% опрацьованих протоколів. Він народився 25 лютого 1979 року в місті Луцьку, освіта вища, радник голови, Волинська обласна рада, безпартійний, проживає в Луцьку. Людина у політиці нова, про нього мало що відомо. Подейкують, що Рубльов – "людина Палиці".

Після закінчення дев’яти класів у 1994 році вступив до Костопільського медичного училища, яке закінчив у 1997 році. З 1997-го по 2002-й навчався у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. У 2002 році закінчив Волинський державний університет та здобув кваліфікацію біолога, викладача біології.

З квітня 2001-го по листопад 2003 року працював на посадах спеціаліста І категорії, пізніше провідного та головного спеціаліста Костопільського районного центру зайнятості. З травня 2004 року – головний спеціаліст Волинського обласного центру зайнятості. З серпня 2004 по березень 2013 року – заступник начальника відділу статистики, моніторингу та прогнозування Волинського обласного центру зайнятості.

З березня 2013 року – начальник Луцького міського відділення Пенсійного фонду України. З 2014 р. – директор Волинського обласного навчально-курсового комбінату. З 2015 року – радник голови облради.

Член партії ВО "Батьківщина" з 2008-го по вересень 2012-й. З 2010-го по 2015-й – депутат Волинської обласної ради VI скликання. З липня 2015 року – голова Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії "Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП". 2015 рік – голова фракції УКРОП у Волинській обласній раді, депутат Волинської обласної ради VII скликання.

Депутатом від округу 21 стає самовисуванець Степан Івахів, який набирає 42,87%, при 63,05% опрацьованих бюлетенів. Він народився 24 січня 1968 року в селі Андріївка Буського району Львівської області, освіта вища, народний депутат України, безпартійний, проживає в селі Липини Луцького району Волинської області. На виборах 2014 року перемогу на виборах святкував як народний депутат України від цього ж округу з результатом 63,49%.

У 1975-1983 роках навчався в Андріївській восьмирічній школі, потім перейшов до Красненської середньої школи, яку закінчив із золотою медаллю. В 1985-1992 роки – студент будівельного факультету Українського інституту інженерів водного господарства (м. Рівне), має диплом "інженера-будівельника".  Частину строкової служби проходив у 30-кілометровій зоні відчуження після аварії на Чорнобильській АЕС.

З 1992 року – комерційний директор товариства "Континіум" (м. Луцьк). З 2000 до 2002 року – директор підприємства "Західна нафтова група" (м. Луцьк). З 2002 року – директор, а з 2005 року до 2012 – президент ТзОВ "Континіум" (м. Луцьк). Голова федерації дзюдо Волинської області. Керує Всеукраїнською громадською організацією "Українська Федерація "Кіокушинкайкан карате". Володар чорного поясу з карате. Очолює Волинську обласну громадську організацію "Спортивний клуб "Континіум – Волинь спортивна". Засновник волинського обласного благодійного фонду "Патріоти Волині".

Його політична кар'єра розпочалася в 2010 році, коли Івахів став депутатом Волинської обласної Ради від "Партії регіонів", в 2012 році вперше потрапив у Верховну Раду, де був позафракційним. Депутат відомий тим, що 16 січня 2014 року голосував за диктаторські закони Януковича. А нещодавно депутат відзначився феєричним святкуванням 50-річчя у Трускавці (Львівська область): у мережі є відеозапрошення гостей на цей захід Івахівим, який "боксує на Місяці".

Вперше здобути перемогу в окрузі Івахіву було набагато важче. На виборах 2012 року в окрузі №21 він (на той час – президент ТОВ "Континіум" і депутат Волинської облради від "Партії регіонів") набрав 37,23% голосів і лише на 800 голосів випередив висуванця "Батьківщини" Ігоря Гузя (на той час – виконавчий директор ВОМГО "Центр Ефективної Комунікації"), який набрав 36,39% голосів. Станом на 2012 рік, входив до 100 найбагатших людей України.

Депутатом від округу 22 стає діючий голова Волинської обласної ради  самовисуванець Ігор Палиця, якого називають неформальним господарем Волині. Він набрав 37,17% голосів при 100% опрацьованих бюлетенів. Народився 10 грудня 1972 року в місті Луцьк, член партії "Укроп", проживає в місті Яремче Івано-Франківської області. Стає депутатом від округу вже вдруге – до того святкував перемогу в 2012 році. На той час ще безпартійний мешканець міста Яремче Ігор Палиця без особливих зусиль набрав 40,27% і переміг кандидата від "об'єднаної опозиції", висуванця "Батьківщини" Петра Кравчука з 26,74%. Зараз Палиця також виграв без надзусиль.

Депутатом від округу 23 стає самовисуванець, член партії "Укроп" Ірина Констанкевич, яка набирає 47,98% голосів при 62,69% опрацьованих протоколів. Вона народилася 23 червня 1965 року в місті Львові, проживає у Луцьку, чинний депутат від цього округу. Вважається "людиною Палиці".

На позачергових виборах у 2016 році, які були призначені у зв'язку зі смертю депутата від округу (Ігоря Єрємєєва), перемогу з результатом 57,42% здобула саме вона, кандидат від політичної партії "Українське об'єднання патріотів УКРОП". На той час вона була завідувачем кафедри української літератури у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, а також заступником голови правління благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом".

Вибори відбувалися через два роки після її образливої поразки у Луцьку (на окрузі №22). Тоді, у жовтні 2014 року, вибори виграв адвокат Волинської обласної колегії адвокатів, командир другої роти батальйону "Айдар", висуванець політичної партії "Народний фронт" Ігор Лапін, який набрав 24,24% голосів. Констанкевич отримала не набагато менше – 24,21%, різниця склала 28 голосів. Поразка не вибила її з колії, і вже через два роки Констанкевич стала таки депутатом вже в чужому окрузі.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme