Чи поборють силовики "бандитську бурштинову республіку"

Рівненська облрада не наважилася розпочати процес виведення видобутку бурштину з тіні

Чи поборють силовики "бандитську бурштин…

Спеціально скликана у  середу через бажання кількох фірм видобувати бурштин позачергова сесія Рівненської обласної ради практично одноголосно усім відмовила. Формальна підстава - неповний пакет документів.

Тим часом на бурштинових родовищах працює спеціальна оперативна група МВС і Національної поліції. Чи вводити внутрішні війська на Полісся, аби зупинити незаконний видобуток каміння, як просив міністра Арсена Авакова рівненський губернатор Віталій Чугунніков, МВС буде вирішувати після висновків спецгрупи.

Пакети документів з клопотанням погодити видачу спецдозволів на геологічне вивчення та дослідно-промисловий видобуток бурштину обласна рада отримала від Держгеонадр. Заявили бажання копати бурштин на родовищах Дубровицького, Володимирецького, Сарненського та Рокитнівського районів сім товариств: "Інвестнерудпром", "Зірка Рівненщини", "Амбер майнінг компані", "Георесерчінг", "Рівненерудпром", "Глина-плюс" та "Бронза".

"Подані на розгляд документи не відповідають положенню обласної ради. У пакеті документів має бути погодження місцевих громад, тобто сільських рад, на чиїх землях збираються добувати бурштин, та інвестиційні угоди з переліком заходів, які ці фірми зобов'язуються провести власним коштом. Ми попереджаємо про це представників усіх фірм, які хочуть видобувати бурштин на Рівненщині", - прокоментував Depo.Львів голова постійної депутатської комісії облради з питань екології та природокористування Володимир Валявка.

Але і без інвестиційних планів та погоджень усі ці фірми викликають великі сумніви. У декотрих поміж засновників - одні і ті ж особи, а величина статутного фонду окремих не досягає і тисячі гривень. Приміром, одним із засновників зареєстрованого у Дубровицькому районі “Інвестнерудпрому” є киянин Юрій Колесніченко, колишній помічник народних депутатів від “Батьківщини” попередніх скликань Володимира Яворівського та Ігоря Гриніва.

Колесніченко є також керівником благодійної організації "Благодійний соціально-екологічний фонд Волині” та співзасновником організації "Народний контроль "Майдан”. А ось Андрій Колесніченко, який мешкає за тією ж адресою в Києві, що і Юрій, виступає співзасновником сарненського ТОВ “Амбер майнінг компані”. Раніше він теж був помічником нардепа Петра Ющенка, брата екс-президента Віктора Ющенка.

Він же виступає співзасновником компанії "Геопошук Ємільчине" на Житомирщині, де, до слова, також видобувають бурштин. І ще в одній видобувній компанії бере участь Андрій Колесніченко - “Рівненерудпром”, зареєстрованій у Рівному, в будівлі колишнього радіозаводу. Разом з двома іншими співзавсновниками, киянами Володимиром Ніколаєвим та Андрієм Чубою, вони внесли у статутний фонд фірми лише тисячу гривень. Останні з названих громадян заснували також фірму “Георесерчінг”, яка теж претендувала на ділянку з покладами бурштину.

“Скинулися” по 200 гривень у статутний фонд “Глини-плюс” троє мешканців Рівненщини, серед них - дуже відомий на початку 1990-х років у Рівному одіозний бізнесмен Валерій Коротков. Останнім часом про нього згадували після того, як восени минулого року хтось кинув у двір будинку Короткова гранату. А у співзасновниках “Бронзи” фігурує компанія “Денус Інвестментс ЛТД”, зареєстрована в офшорному Белізі.

Раніше Рівненська облрада відмовила компанії ТзОВ "ЮМДЖИ ТОРФ", яка  просила 207 га в урочищі "Маяк", що поблизу Антонівки у Володимирецькому районі, для видобування торфу. Депутати висловили припущення, що фірма, вочевидь, хоче видобувати не так торф, як бурштин.

Компанія була заснована у Рівному минулого року. Згідно з даними держреєстру засновниками підприємства є ТзОВ "ЮМДЖИ ІНВЕСТ" і ТзОВ "ЮМДЖИ ПРОЕКТ", які контролює Ринат Ахметов.

Прокурор Рівненської області Анатолій Ковальчук заявляє, що вже до кінця цього тижня у північні райони Рівненщини увійдуть підрозділи Нацгвардії. Прокурор запевняє, що поліція проводить рейди, затримує бурштинокопачів, вилучає мотопомпи та бурштин. Доходить навіть і до збройних сутичок.

Продовжує робити заяви про вилучення крупних партій бурштину і СБУ. Прокурор Ковальчук запевняє, що цього тижня ситуація з видобутком бурштину на Рівненщині буде стабілізована. Поїхав вивчати ситуацію на родовищах і щойно призначений новий начальник управління поліції Рівненської області Сергій Князєв - раніше він боровся зі злочинністю на Закарпатті.

Тим часом у соцмережах триває обговорення, чи потрібно насправді вводити внутрішні війська, і чи не спровокує це масову бійню. З'явилася і ця емблема з коментарем, що питання створення так званої "бандитської бурштинової республіки" - це вже не жарт:

Чи поборють силовики “бандитську бурштинову республіку” - фото 1

Депутат облради Олександр Васильєв, який не приховує, що раніше займався видобутком бурштину, запевнив Depo.Львів, що поліщуки не стануть воювати з Нацгвардією, радше пересидять, поки війська не підуть геть.

За оприлюдненими іншим депутатом облради Оксаною Лозовою даними, на Рівненщині працює близько 200 тисяч (!) бурштинокопачів.

Нещодавно суд заарештував рівненського депутата за незаконний видобуток бурштину. Співробітники управлінь внутрішньої безпеки Служби безпеки України та Державної прикордонної служби разом із представниками прокуратури затримали підполковника СБУ і начальника одного з управлінь Держприкордонслужби за підозрою у сприянні незаконному видобутку бурштину в Рівненській області.

Не спить і злочинний світ: нещодавно на Рівненщині збиралися "злодії у законі" для обговорення та вирішення питань, пов’язаних із незаконним видобутком сонячного каменю. Тож "бурштинові" розборки тривають і далі, як то кажуть, буде.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme