Бюджет Львова на 2022 рік: Куди, на що і скільки коштів виділили депутати

Під час пленарного засідання Львівської міської ради депутати з важкою рукою, але все ж натиснули зелену кнопку "за" головний фінансовий документ Львова. Підтримав проєкт рішення 51 міський обранець

Орислава Мілян

Дохідну частину бюджету міста затвердили у межах 14 млрд гривень. Натомість витратити планують на 1 мільярд менше – видатки бюджету передбачили в межах 13 млрд гривень. Тож на що і скільки планують витратити, аналізує Depo.Львів.

Бюджет міста складається з двох частин: загального фонду та спеціального (бюджету розвитку).

Власне, із загального фонду фінансується:

  • освіта;
  • соціальний захист;
  • комуналка міста.

А от з бюджету розвитку планують витрачати кошти по-іншому. Його фонд цьогоріч становить 1,5 млрд грн, і звідти братимуть гроші на усі ремонти в місті: вулиці, парки, школи тощо. За цей документ планують проголосувати у четвер, 23 грудня.

Освіта

Наступного року на освіту з бюджету міста планують виділити більше ніж 5 млрд грн. Більше половини цих коштів піде на школи, п’ята частина – на дитячі садки. До речі, раніше Андрій Садовий анонсував додаткові 100 млн грн на зарплати працівникам дошкільних установ міста. Чимало наступного року витратять і на профтехосвіту – трохи більше 500 млн грнивень.

Фото: zikua.news

Медицина

З бюджету міста на охорону здоров’я у 2022 році виділять трохи більше 250 мільйонів гривень. Половина цих коштів піде на компенсацію оплати за енергоносії закладів охорони здоров’я. Решту розподілять між міськими програмами та додатковими медичними субвенціями.

Фото: Львівська лікарня швидкої медичної допомоги

Соціальна сфера

На соціальний захист у бюджеті заклали трохи більше 455 млн гривень. Ці кошти будуть розподілені між управлінням соціального захисту населення, управлінням молодіжної політики та управлінням у справах захисту дітей. Це, насамперед, гроші на різні міські програми та виплати для пільговиків.

Культура

Дивно, але на культуру наступного року планують витратити більше, ніж на медицину – понад 270 мільйонів гривень. За ці кошти фінансуватимуть роботу шести міських театрів, дві концертні установи, бібліотеки, музеї та парки. Зокрема, на діяльність 18 народних домів виділять від міста майже 30 мільйонів гривень.

Фото: golden-lion.com.ua

Спорт

Трохи більше 166 млн грн отримають різні установи на розвиток спорту у місті. Зокрема за ці кошти буде профінансована робота шістнадцяти ДЮСШ. Нададуть фінансову підтримку і ЛКП "Спортресурс", а також передбачили кошти на премії спортсменам, тренерам і проведення спортивних заходів в місті.

Зарплати чиновникам

Аналізуючи цифри, велика стаття бюджету загального фонду піде на зарплати. 830,3 млн гривень передбачили на заробітні плати працівникам виконавчих органів Львівської міської ради. Однак під час гострих дискусій депутати встановили ліміти на премії для працівників міської ради. Тепер премія міського голови та його заступників не може бути більшою за 200%. Інші працівники міської ради можуть розраховувати на 300% посадового окладу.

Ліміт запозичень

Жити у кредит – добре, але – дорого. Так вирішили депутати, і встановили у бюджеті Львова на 2022 рік ліміт запозичень у розмірі понад 1 млрд грн. Це сума, на яку місто зможе наступного року отримати кредити, і не більше.

Транспорт

У питанні виділення коштів для транспортної сфери були чималі дискусії. Власне, депутати відмовилися виділяти усі кошти для реалізації Е-квитка у Львові. За їхніми словами, спершу на профільні комісії чиновники міської ради мали б принести "транспортну" програму, а вже потім просити кошти на її реалізацію. Тож із потрібних 399 млн грн на Е-квиток виділили лише 1 млн грн. Однак у бюджеті є окрема стрічка – для реалізації цього проєкту.

Фото: Depo.Львів

Що стосується компенсації за перевезення пільговиків у міському транспорті, то тут теж були зміни. Депутати не дали всієї суми, а це мало б бути 309 млн грн. Натомість, проголосували поки що про виділення лише 26,6 млн грн, тобто передбачили кошти лише на місяць.

"Не дуже здоровий посил"

Міський голова Львова Андрій Садовий, коментуючи процес ухвалення головного фінансового документа міста, зазначив, що процес йому не надто до вподоби. "Усі бачили як сьогодні відбувався процес ухвалення бюджету. На превеликий жаль, все було дуже розтягнуто. У попередні каденції бюджет ми приймали значно швидше. Зараз є не дуже здоровий посил. Так, на впровадження електронного квитка депутати передбачають лише 1 млн грн. Кажуть, що потім кошти можна буде додавати. Це ж саме стосуються компенсації за пільгове перевезення. Відтак, з одного боку, ми стараємося кошти виділяти, щоб пенсіонери могли користуватися безкоштовним транспортом, а депутати на це кошти не хочуть передбачати вже зараз, а кажуть "давайте потім". А це забирає час. Отож, настрій дуже складний. Та бюджет проголосований. І його потрібно впроваджувати в життя", – сказав міський голова.

За словами Андрія Садового, важливо, що місто суттєво збільшує видатки на медицину. А також – що більше коштів отримають працівники дитячих садків. "Приємно, що ми суттєво збільшимо заробітну платню для нянь, вихователів у наших садочках. А це великий плюс. Тому будемо робити нові перерахунки видатків бюджету, бо збільшили на ці потреби кошти на 100 млн грн. Також, однозначно, що ми суттєво збільшуємо видатки на медицину, будемо підтримувати культуру, фізичну культуру і спорт, збільшуємо також видатки на соціальний захист, на освіту, збільшили кошти на ремонти в парках. Тому бюджет є соціально прагматичним", – підсумував мер міста.

А як Львів житиме з новим бюджетом впродовж наступного року, побачимо вже дуже скоро.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів