Битва у Мережі: У чому прокуратура підозрює чиновницю Садового

Прокуратура підозрює Львівську міськраду в недоотриманні 1,2 млн гривень, чиновники ж хизуються отриманням 388 млн

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Битва у Мережі: У чому прокуратура підоз…

Прокурорка Львівської області Ірина Діденко через свою сторінку у "Фейсбук" повідомила, що підписала підозру депутатці Львівської облради – очільниці одного з управлінь Львівської міської ради у службовій недбалості, що потягнула за собою недоотримання майже 1,2 млн грн бюджетом міста. Вона не називає у своєму пості прізвища і точної посади, але усім зрозімуло, що йдеться про керівницю міського управління комунальної власності Інну Свистун. У чому суть протистояння, яке поки що не вийшло за межі Інтернету, дізнавалися журналісти Depo.Львів.

Отже, за версією Діденко і слідства, станом на 1 вересня 2019 року в управлінні комунальної власності міськради на обліку було 1980 договорів про оренду майна, що належить місту. При цьому, із загальної кількості 16 договорів оренди (та додаткових договорів до попередніх договорів) вибірково укладено з фізичними особами та окремими  громадськими організаціями за необґрунтовано заниженою ставкою (2% від вартості приміщень, а не 6%, як того вимагає затверджена міськрадою методика розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Львова).

Ірина Діденко

Серед інших, такі договори укладено із громадськими організаціями: "Самопоміч", "Львівська обласна республіканська християнська партія", "Інститут політичних технологій" тощо. Внаслідок цього бюджет міста недоотримав 1 189 049 грн. Також слідством перевіряється факт заниження вартості об’єктів нерухомості, що тягне за собою заниження вартості оренди.

До прикладу, орендна плата приміщення 110,2 кв. м на вул. Вірменській, 25, складає близько 9 тис. гривень на місяць; на пл. Міцкевича, 6/7, площею 318,2 кв. м – 30 тис. гривень на місяць, на пл. Ринок, 8, площею 104 кв. м –2 тис. гривень. При цьому, за даними Діденко, орієнтовна ринкова вартість оренди майна в центральній частині міста в десятки разів більша.

Свистун одразу ж прокоментувала допис прокурорки. "Дуже шкода, що Ви берете участь в таких замовних і безпідставних справах. Тільки за минулий рік УКВ згенерувало до міста 388 млн, а до держави – 76 млн. Ці договори, які укладаються згідно ухвали сесії про застосування пільги для ГО, художників і простих мешканців – така собі преференція з боку міста. І, що важливо, укладаються так ще з 2007року. По всій Україні. Все законно", – написала вона.

За словами чиновниці, це чергова спроба усунути її від посади, адже багатьом не подобається її позиція щодо управління комунальним майном. Тож юристи це будуть оскаржувати. Свистун стверджує, що якщо порахувати той дохід, який отримало місто і держава у 2019 році від роботи управління, то це сума більше 450 млн грн. Це безпрецедентна сума взагалі в Україні, управління є лідером через систему Prozorro.  

Інна Свистун

"Підозри ще не було. Була петиція про усунення від роботи, створювали комісії, робили різне, але підозри ще не вручали. З огляду на те, як виглядала ситуація з врученням підозри, і які журналісти одразу з’явилися в момент після прокурора, яка вручала підозру, розумію, звідки ростуть вуха", – повідомила Свистун.

За словами чиновниці прокурорка  звинувачує її  у тому, що вона уклала договори оренди з громадськими організаціями, творчими працівниками, тобто різними художниками та мешканцями міста Львова за заниженою орендною ставкою.  Свистун каже, що за рішенням міськради, укладаючи договори оренди, наприклад, з громадськими організаціями, як передбачає ухвала сесії, застосовують орендну ставку до 70 квадратних метрів – 2%, понад 70 квадратних метрів – 6%.

В такий спосіб місто надало певні преференції і підтримку громадським організаціям, творчим працівникам, знизивши для них орендну плату, намагаючись підтримати їхню діяльність і розвиток.

Прокуроратура ж вважає, що ми для тих громадських організацій і для мешканців повинні були застосовувати ставку 6% у разі, якщо площа приміщення менша, як 70 кв. м. "Договори по цих громадських організаціях, до речі, в тому числі, які фігурують в інформації Діденко, були в судових розглядах по стягненню боргу, і суд також не встановив якихось порушень чинного законодавства чи невідповідностей", – заявила Свистун.

Свою підтримку чиновниці  висловив також міський голова Львова. "Прокуратура – це живий механізм, прокурори – живі люди, можна прийти, щось пообіцяти – і з'являються підозри. Звичайно, це все розіб'ється в пух і прах, бо це все шито білими нитками. Мені прикро, що у час, коли є сотні-тисячі нерозкритих кримінальних справ, вся сила прокуратур скеровується на те, щоб покарати людину, яка показала приклад в Україні, як правильно працювати через Prozorro і наповнювати бюджет міста", – заявив Садовий.

Наступний крок у цьому протистоянні – за прокуратурою. Чекаємо її реакції, адже от-от протистяння з "Фейсбук" і "Ютьюб" може перейти у реальний світ.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme