Без вакцинації або ПЛР-тесту краще сидіти вдома: Як у Львові перевізники та пасажири дотримуються нових карантинних правил

Другий день перевізники у Львові повинні їздити за новими правилами – перевозити лише пасажирів, які мають сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Також вакцинованими мають бути й усії водії. Правоохоронці проводять рейди, виявляючи порушників

Мирослава Бзікадзе

З 21 жовтня за рішенням Кабміну в Україні вступили у дію нові правила перевезень у міжобласному транспорті, стосуються вони як поїздів, так і автобусів.  Відтепер, у зв’зяку із зростанням захворюваності на коронавірус, усі водії та пасажири повинні мати сертифікати про вакцинацію або результати негативного ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до поїздки. Без цих документів в поїзд чи автобус не пустять. Як працює нововведення насправді, з’ясовувала кореспондентка Depo.Львів.

З самого ранку ми вирушили перевіряти перевізників разом із патрульною поліцією на львівський автовокзал, що розташований на вулиці Стрийській. Сюди прибувають автобуси не лише приміські, а й міжобласні і міжнародні.

Сертифікат можна мати у смартфоні або показати паперовий

Людей тут не дуже багато. На платформах – лише кілька автобусів, в основному – міжнародних, які їдуть у Польщу. Тут і водії, і пасажири мають усі необхідні документи.

"А що ви хочете, закордон нас ніхто не пустить без сертифікату про вакцинацію, – каже водій Руслан. – То ще в Україні пробують щось махлювати, а там все строго".

Перевізники, які їдуть за кордон, мають усі документи

Заходячи у салон, усі пасажири показують сертифікати. Хтось – паперові, хтось – у додатку "Дія" на самартфоні. Поліцейські перевіряють достовірність за допомогою спеціального планшета, скануючи QR-код.

"Сьогодні ще не було жодного порушника, напевне, люди стали більш свідомі", – каже інспектор Андрій Штибель.

Проте одну літню жінку таки не пустили у тернопільську маршрутку – бабуся хотіла їхати на прощу до Зарваниці, але не була вакцинована, також не мала ПЛР-тесту.

Під час рейду порушників не виявили

"Та я не вакцинуюся, навіщо воно мені треба! Я вже стара", – каже жінка.

"А чому ж тест не хочете зробити?", – запитуємо.

"Та я що маю на нього гроші? В мене пенсія 1800 грн", – не здається бабуся.

"Ну але ж зате зможете їздити куди вам треба".

"Мені треба тільки у Зарваницю. Щеплюватися не буду, я ж від того захворію. А на все воля Божа", – сказала бабуся і пішла геть.

Однак, як виявилося, серед таких антивакцинаторів є не лише пенсіонери, а й молоді люди.  Водій однієї із приміських маршруток, яким наразі сертифікат про вакцинацію не є обов’язковий, зізнався, що нізащо б не вакцинувався, якби не страх залишитися без роботи.

"Невідомо що там вколять, – каже чоловік. – Я проти того. Але кажуть, що скоро і нам треба буде сертифікат, то здам сьогодні зміну і піду завтра робити щеплення. Але чув, що в Жидачеві чоловік помер – вранці вакцинувався, а до обіду помер". Чесно кажучи, після таких "аргументів" додати нічого.

Водій Олег вакцинуватися не поспішає

Врешті за понад дві години, які ми патрулювали на автовокзалі разом із поліцейськими, порушників не виявили. Та впало у вічі й те, що автобусів міжобласних рейсів було надто мало. Тож навіть поліцейські не приховують, що не виключено, що водії для посадки-висадки пасажирів зупиняються поза автовокзалом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів