ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Американська армія під Львовом змушує Путіна нервуватися

Про це стрверджує видання The Daily Beast
Depo.
17 серпня 2015 09:17
ФОТО: depo.ua
Американська армія під Львовом змушує Путіна нервуватися
Американська армія під Львовом змушує Путіна нервуватися

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на видання The Daily Beast, його побувала на Яворівському полігоні у Львівській області, де американські солдати з досвідом бойових дій на Близькому Сході навчають військовій справі бійців української Національної гвардії.

Журналістка, зокрема пише, що американські військові, спираючись на власний досвід, навчають українців, як найпростіше пережити масований артобстріл, танкову атаку або атаку снайпера, як захищати свої позиції з тими ресурсами, якими вони мають, а також передають їм масу інших корисних умінь, в тому числі до жаху очевидних (один з базових уроків: не штовхати будь-що на землі - це може виявитися саморобна бомба).

"Однак це не односторонній процес, а обмін знаннями, - зауважує The Daily Beast. - Для американських вояків розповіді колишніх солдатів радянської армії про своїх супротивників, що служили в тій-таки радянській армії, - це теж наука. Це шанс у найдрібніших подробицях багато чого дізнатися про еволюцію російських збройних сил за останні чверть століття. Саме таким взаємним навчанням американських та українських військових, здається, був стурбований президент Росії Володимир Путін, коли в середу скликав екстрене засідання Ради безпеки РФ".

На думку видання, спільні навчання збройних сил США, Великобританії, Польщі, Канади та інших країн НАТО з українськими військами, що відбуваються цього літа, чітко сигналізують Путіну і його наближеним, що Захід готовий до участі у військовому конфлікті. Крім того, ці навчання Захід може використовувати як привід для підвищення ставок у східній частині України.

Керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк повідомив американському виданню, що російське керівництво чудово знає, що Україна провела тут, в околицях Львова, спільні навчання з НАТО.

"Для нашої армії важливо розвиватися - з армії п'ятого покоління, як у Росії, до армії сьомого покоління, як у США", - зауважив він.

Видання також цитує політолога Станіслава Бєлковського, який вважає, що ситуація дуже напружена і тривожна.

"Путін готовий боротися з НАТО, оскільки він справді думає, що США хочуть окупувати Росію. Путін єдиний з 10 членів його Ради безпеки, хто впевнений, що всі його люди готові за нього вмирати. Він бачить, що наразі дедалі більша кількість жертв серед російських найманців на Донбасі не змусила росіян вийти на антивоєнні демонстрації", - заявив він.

Кореспондент поспілкувалася і з американськими військовими інструкторами. Зокрема, 28-річний ветеран бойових дій в Афганістані зі штату Нью-Йорк Захарія Саварі вважає, що навчати солдатів боротися за суверенітет своєї країни - це дуже відповідальна місія.

"У нас ніколи або майже ніколи не було такого, щоб нашого супротивника підтримувала величезна військова сила, ми не стикалися з чисельною перевагою, тож для нас це теж можливість повчитися в українців, розпитати їх, як вони застосовують свої навички в різних ситуаціях", - заявив він.

Більше новин про навчання на Яворівському полігоні читайте на Depo.Львів.