П'ять ідей для туристичних маршрутів Львовом на вихідні

У Львівській області є багато місць, куди можна поїхати на екскурсії. Пропонуємо вам 5 маршрутів на вибір

П'ять ідей для туристичних маршрутів Льв…

Початок осені - традиційний час для туристичних поїздок у Львів. В цей час стає прохолодніше, море вже не є таким актуальним, а в столиці Галичини культурне життя вирує постійно.

Для тих, хто приїжджає до Львова більше, ніж на 2-3 дні, буде цікаво подивитися не тільки місто, а і його околиці. Тим більше місць, гідних відвідування, більш ніж достатньо: старовинні замки, гори, храми і бальнеологічні курорти.

1. Замки "Золотої підкови"

Олеський, Підгорецький та Золочівський замки знаходяться недалеко один від одного, тому рекомендуємо відвідувати їх за одну поїздку. Якщо подивитися їх розміщення на карті і з'єднати лінією, то вийде підкова. Саме тому їх називають замками "Золотої підкови".

Радимо почати огляд з Олеського замку. Цей один з найкрасивіших у Східній Європі замків знаходиться на 50-метровому пагорбі, і в гарну погоду його видно навіть із сусідніх Волинської та Рівненської областей. Прогулюючись по периметру оборонних стін, можна насолоджуватися величними пейзажами навколо замку. А на подвір'ї замку і в його залах відчути подих середньовічної краси і величі. У музеї, розташованому в стінах замку, зібрано твори живопису, скульптури, прикладного мистецтва Х-XVIII століття.

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 1

Неподалік Олеського знаходиться Підгорецький замок, гордість "Золотої підкови". В його ансамбль входить триповерховий палац, заїжджий двір, костел і парк. Цей замок більше схожий на палац, ніж на фортецю, і різко контрастує з суворими, войовничими фортецями Подільської України.

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 2

Золочівський замок, збудований на зразок цитаделі, зберігся до сьогодні майже повністю. На подвір'ї знаходиться двоповерховий житловий корпус - палац у стилі ренесансу. Поряд з палацом побудований так званий Китайський палац. Прекрасна давня легенда Золочівського замку пов'язана з двома таємничими каменями, котрі називають "каменями тамплієрів". Працівники рекомендують загадувати біля них бажання - кажуть, збуваються. Причому як романтичні, так і меркантильні. Просто загадувати їх потрібно по-різному. Екскурсоводи завжди детально розповідають, як це правильно зробити.

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 3

Вхід в Олеський замок для дітей - 5 гривень, студентів - 10 гривень, дорослих - 20 гривень. У Підгорецький замок відповідно 5,10 і 10 гривень, в Золочівський - 5,10 і 20 гривень. Замки працюють з 10.00 до 17.00, в неділю з 12.00 до 17.00. Понеділок - вихідний.

2. Виїзд в гори

На півдні Львівської області починаються Карпати, тому любителям гір радимо відвідати Славське - лижний курорт, відомий ще з часів СРСР. Взимку можна встигнути спуститися кілька разів з Тростяна, але Карпати тим і прекрасні, що вони прекрасні в будь-яку пору року. Влітку тут можна збирати чорницю та малину, восени в околицях багато грибів. Ну і глоовне: тут можна просто насолоджуватися видами гірських хребтів, відпочивати від міської метушні і дихати свіжим гірським повітрям.

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 4

В гору можна підніматися пішки, або скористатися підйомниками, вартість - від 40 гривень за людини за підйом.

3. Відвідування мощів Св. Валентина

У старовинній церкві Різдва Пресвятої Богородиці в місті Самбір в спеціальному саркофазі знаходяться частки мощів Святого Валентина. Спочатку він був похований на кладовищі Прісцилла біля Риму. У Самбір його останки були урочисто передані 13 травня 1759. Про автентичності мощів Святого Валентина свідчать церковні документи за підписом Папи Римського. До мощів приїжджають прочани з усієї України - просити у Св. Валентина кохання. Найбільше їх, звичайно ж, 14 лютого, а зараз можна доторкнутися до реліквії без зайвих свідків і натовпу.

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 5

Цікаво подивитися і сам Самбір - старовинне галицьке містечко, батьківщина гетьмана Петра Сагайдачного.

4. Бальнеологічний курорт Трускавець

Трускавець набув популярності як бальнеологічний курорт ще за часів Австро-Угорської імперії. 

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 6

Трускавець можна відвідати для того, щоб попити лікувальних вод - "Нафтуся", "Софія", "Юзя" і інші, відвідати СПА-центр, або просто погуляти по Курортному парку, подихати свіжим повітрям і смачно поїсти в одному з місцевих ресторанчиків. Якщо хтось мріє відвідати Карлові Вари, але поки не має такої можливості, то може для початку відвідати Трускавець - користі буде не менше.

5. Тустань

Тустань - давньоруський оборонний комплекс, митниця та місто-фортеця, залишки якого знаходяться в Карпатських горах (Східні Бескиди), у с. Урич Сколівського району Львівської області. Сучасний Державний історико-культурний заповідник "Тустань" знаходиться поблизу Східниці. Не тільки на Україні, але й у всій Європі немає інших збережених дерев'яних фортець X-XIII століть, що ставить залишки Тустані в ряд унікальних пам'яток давньоруської архітектури домонгольського періоду.

5 ідей туристичних маршрутів зі Львова на вихідні - фото 7

Втім, кому ліньки вибиратися далеко, той може сісти на маршрутку і вибратися до Жовкви - старовинного "ідеального міста" неподалік Львова. 

Більше про невідомі та відомі туристичні місця на Львівщині читайте на Depo.Львів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook