Львів'янин помер від лептоспірозу після купання у тернопільському озері

Шість днів чоловік лікувався самотужки,  а потім звернувся до лікарів

Львів'янин помер від лептоспірозу п…

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на ZAXID.NET, у Львівській обласній інфекційній лікарні від лептоспірозу помер 30-річний львів'янин.

Це перший смертельний випадок від цієї хвороби у цьому році на Львівщині.

Як повідомила завідувачка відділенням ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Ірина Куліш, чоловік помер наприкінці вересня. Напередодні він відпочивав у м. Теребовля Тернопільської області, де купався і рибалив у місцевій водоймі. Уже після повернення до Львова відчув себе погано, але по допомогу до медиків не звертався. Шість днів лікувався самотужки.

На сьомий день до Львівської обласної інфекційної лікарні чоловіка привезла "швидка", він день пробув у реанімації, але попри зусилля медиків, врятувати пацієнта не вдалося. Нирки і печінка відмовили.

Це перша смерть цього року від цієї хвороби на Львівщині. За словами Ірини Куліш, на Львівщині цього року зареєстровано 10 випадків захворювання на лептоспіроз (торік за цей же час – 8). Чотири випадки у Львові, по два - Жовківському та Старосамбірському районах і по одному випадку - у Золочівському та Дрогобицькому районах.

Лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.
З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів.

Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м'язах, особливо литкових.

Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі домашні і дикі тварини, гризуни. Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх вогнищах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.
Заразитися лептоспірозом можна під час купання, риболовлі (якщо босоніж заходити у воду), пиття води з відкритих водоймищ, сільськогосподарських польових робіт тощо. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа.

Як повідомляв Depo.Львів, львівські медзаклади залишилися без вакцини проти сказу.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme