100 днів облради: Як Дубневичі прибрали до рук владу на Львівщині

Депутати розхвалили роботу голови ОДА Олега Синютки

100 днів облради: Як Дубневичі прибрали…

Львівська обласна рада нового скликання відзначила 100-днів своєї роботи після обрання. Ця дата є певним рубіжем для підведення перших підсумків та тенденцій щодо змін у роботі, у порівнянні із радою попереднього скликання. Depo.Львів зібрав інформацію про роботу нової ради, її впливи та апетити.

І так, почнемо з того, що головою Львівської облради став Олександр Ганущин, який працював у раді попереднього скликання звичайним депутатом, після чого виграв мажоритарний округ у Бродівському районі. Цю посаду йому пророкували ще під час проведення виборчої кампанії. Несподіванок не сталось й нові обласні обранці таки обрали його керівником головного парламенту Львівщини.

Самого Ганущина називають людиною олігархів, народних депутатів від Львівщини братів Дубневичів. Ганущин ніколи й не приховував співпраці із Дубневичами, оскільки уже давно працював їх радником.

Заступниками голови облради обрали представника партії "Самопоміч" Андрія Садового Параску Дворянин, яка до того вела новини й очолював редакційний колектив телеканалу "24", а також конкурента за мерське крісло у Львові – представника партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція" Володимира Гірняка.

Із позитивів: політикум Львівщини вважає, що склад обласної ради оновився якісно й майже на половину. Прийшли нові депутати і нові політичні сили, тож рада, певним чином, перезавантажилась.

За сто днів роботи обласним обранцям вдалось майже на половину скоротити кількість обласних програм: з майже сотні до 50-ти, призначити нового керівника комунального телебачення "Львів-ТБ", провести реорганізацію самого апарату обласної ради, а також заявити про наміри призначити усіх претендентів на крісла директорів комунальних підприємств – прозоро й на конкурсі.

Раніше, нагадаємо, такі призначення відбувались розпорядженням голови ОДА, а потім – рішенням сесії обласної ради. Фактично, мало не на по життєвий термін, адже прецедентів про звільнення за усю попередню каденцію практично не було. За виключенням, звісно, звільнень за власним бажанням.

Також серед позитивів те, що рада 1 березня уже затвердила Програму соціально-економічного розвитку Львівщини на 2016 рік. Раніше відповідну програму приймали у червні-липні й на її виконання залишалось навіть менше, аніж півроку.
Крім того, Ганущин взяв за практику проведення усіх закупівель через систему "Прозорро", що, кажуть експерти, унеможливлює виникнення потенційних корупційних зловживань.

Із негативів: Львівська обласна рада повністю відійшла під контроль братів Дубневичів. Попри скорочення кількості роздутого штату на "Львів-ТБ" (а "рулили" там раніше представники "Свободи"), експерти кажуть, що офіційне призначення на посаду директора представника партії Олега Ляшка свідчить все-таки про намір закріпити контроль за діяльністю телеканалу саме представників братів Дубневичів.

Зазначимо, що 100 днів роботи Львівської обласної ради співпали із звітом голови Львівської ОДА Олега Синютки про виконання Програми соціально-економічного розвитку області за 2015 рік. Депутати дуже схвально відгукувались про роботу ОДА і його керівника й починали свої виступи зі слів подяки, зокрема про ремонти доріг у області.

Зазначимо, що сам Синютка виступив із ініціативою проведення звіту перед обласними обранцями, хоча звіту про виконання бюджету області за 2015 рік депутатам так і не надали. За це представники партії "Свобода" розкритикували Синютку, зазначивши, що хотіли б побачили реальні цифри на папері.

Уже після сесії частина "опозиційних" депутатів відзначали, що звіт за попередній рік можна охарактеризувати відомою приказкою "Мамо, нас хвалять. Хто? Та я вас, а ви мене".

Самі ж депутати говорили й про те, що діяльність ради стала набагато закритішою, адже якщо раніше на сесії кожне питання могли дискутувати годинами й інколи не приймати рішення, то зараз рада працює дуже синхронно й представники умовної опозиції – "Свободи" – не мають практичного впливу на прийняття рішень.

Тим не менше, сам Ганущин відзначає, що Львівська обласна рада ще дуже юна. За його словами, щоб депутати повністю "в’їхали" у роботу, потрібно півроку – рік часу. Саме тоді, каже він, можна буде говорити про зміни у якісному вимірі.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme