UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

10 вересня останній день, коли рівняни і лучани можуть змінити виборчу адресу

Приписати себе до іншої виборчої дільниці можна включно до четверга, 10 вересня

Про це пише Depo.Львів.

Понад 52,4 тисяч українців змінили свої "виборчі адреси" до місцевих виборів 2020 року станом на 9 вересня – такі дані наводить Державний реєстр виборців за період з липня до вересня. Для порівняння, перед достроковими парламентськими виборами у липні 2019 року змінили місце свого голосування 280 тисяч 922 українці, таку статистику наводила Центральна виборча комісія.

Як змінити виборчу адресу онлайн 

Виборці, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання, можуть змінити свою виборчу адресу і віддати голос за політика за місцем фактичного мешкання. 

Зокрема внутрішньо вперше матимуть можливість обирати місцеву владу там, де реально живуть, переміщені особи, особи без реєстрації та ті виборці, які працюють, навчаються або проживають у місці, відмінному від місця реєстрації.

Для цього потрібно змінити виборчу адресу у Державному реєстрі виборців згідно із частиною 3 статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (далі — Закон) або звернутися щодо визначення виборчої адреси згідно із частиною 4 статті 8 Закону.

Заява про зміну виборчої адреси може бути подана виборцем до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою фактичного проживання у паперовій формі особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, а також в електронній формі.

Заява в електронному вигляді створюється шляхом заповнення виборцем відповідної форми на веб-сайті Державного реєстру виборців із застосуванням кваліфікованого електронного підпису у "Кабінеті виборця" у закладці "Заяви, запити".

До такої заяви не потрібно додавати документи, які підтверджують фактичне проживання за вказаною виборцем адресою. При зверненні до відділу необхідно мати лише паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

Виборець, виборчу адресу якого визначено згідно із частинами 3 або 4 статті 8 Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру такої зміни виборчої адреси.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"