"Вирій 2015" завершив експедицію Закерзонням

Учасники відновили цвинтар у неіснуючому сьогодні селі

Уже всьоме відбувся історико-краєзнавчий табір-експедиція "Вирій 2015". У серпні молоді люди з України, Польщі та Чехії мали змогу ознайомитись з історією етнічних українських земель, що сьогодні знаходяться у східній прикордонній зоні Польщі. Про це Depo.Львів повідомили організатори.

Під час "Вирію 2015" учасники розпочали відновлення українського цвинтаря в неіснуючому сьогодні селі Суха Воля, який після депортації автохтонного українського населення до УРСР у 1945 році залишився наодинці з часом та забуттям.

"Вирій 2015" завершив експедицію Закерзонням - фото 1

За час табору учасники розчистили цвинтар від зайвої рослинності, почистити близько 100 хрестів, частину з яких вирівняно і поставлено на первісне місце.

"Вирій 2015" завершив експедицію Закерзонням - фото 2

Також було проведено інвентаризацію почищених хрестів та створено докладну мапу цвинтаря. Над кількома надгробками працювали студенти-реставратори каменю під керівництвом фахового реставратора, випускника Львівської Політехніки Романа Колодія.

"Вирій 2015" завершив експедицію Закерзонням - фото 3

В рамках мандрівної частини табору учасники відвідали терени Надсяння, Західної Бойківщини та Лемківщини, ознайомились з розмаїттям матеріальних пам'яток, поспілкувались з живими свідками історичних подій.

Додамо, що мета міжнародного науково-пошукового та освітнього табору-експедиції "Вирій" полягає у згуртуванні української молоді з України та діаспори навколо спільного обов'язку оберігати історичну пам'ять та національні пам'ятки на етнічних землях українців, що перебувають у складі сучасної території Польщі, землях так званого Закерзоння.

Починаючи з 2008 року "Вирій" став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору і мандрівки.

На сьогодні в рамках табору відновлено українські цвинтарі у селах Жуків, Подемщина, Князі та розпочато роботи на цвинтарі села Суха Воля. Надгробки на згаданих цвинтарях були виконані народними майстрами Бруснівської каменярської школи, яка припинила своє існування після депортації українців з території Польщі.

Більше новин про вшанування пам'яті загиблих читайте на Depo.Львів

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme