Картку Садового будуть випробовувати на бійцях АТО

Комплексну програму впровадження картки ще розроблятимуть, наразі ж документ прирівнюють до посвідчення учасника АТО

Картку Садового будуть випробовувати на…

Чи справді "широкі маси" захочуть отримати Картку львів'янина та які переваги вона надаватиме – розбирався кореспондент Depo.Львів.

Чи то ІD-карта, чи то посвідчення учасника АТО

На сайті міської ради Львова є такий розділ - "Особистий кабінет мешканця", який надає онлайн-доступ до адміністративних послуг і електронних сервісів міста. Як свого часу пояснювали в мерії, запроваження "Картки" має стати наступним етапом в впровадження електронного врядування у Львові.

Про реалізацію цього проекту у місті говорили роками і от, нарешті, це сталось: урочисто, помпезно і досить влучно з міркувань піару - між першим і другим туром виборів мера. Щоправда міський голова Львова Андрій Садовий й голова правління АТ “Ощадбанк” Андрій Пишний влітку обіцяли, що спеціальне посвідчення учасники АТО - а саме вони мають стати першими власниками картки - почнуть отримувати з вересня, але щось пішло не так, і перші десять карток видали лише 30 жовтня.

Партнером у реалізації проекту є компанія ICT Competence Center та АТ "Ощадбанк". Для отримання картки потрібно мати відкритий рахунок у львівській філії банку - це і буде ідентифікацією особи як “мешканця Львова”, адже прописка, згідно з законодавством, не є обов’язковою. Як обіцяв Садовий, картка матиме "спеціальний дизайн з родзинкою Львова" (яким наразі стара Ратуша) й надаватиме доступ до двох десятків послуг. Першими картку мали отримати три тисячі учасників АТО.

"Картка львів’янина": переваги чи піар - фото 1

"Це максимальне спрощення усіх послуг для львів’ян. Ті хлопці, які пройшли війну, отримають картку безкоштовно. Ми за ті два [пілотні] місяці вийдемо вже на зовсім новий формат. Потім нема жодних обмежень – усі львів’яни можуть долучатись. Це буде дуже вигідно і корисно, бо це швидка інформація і швидкість у всіх процесах. Плата за карту – це будуть дуже символічні кошти. Бо це перший проект", - обіцяв львівський міський голова.

По суті картка львів'янина - це так звана соціальна банківська платіжна ID-картка з фото та прізвищем власника. Наразі перші володарі "карткового ноу-хау" мають отримати право на наступні послуги і пільги: звільнення членів сімей від квартплати, безкоштовний проїзд у комунальному транспорті, безкоштовне харчування дітей у дитсадках та школах та їхнє оздоровлення у спеціалізованих закладах. Крім того, наявність картки дає право на отримання одноразової матеріальної допомоги.

Серед інших заявлених бонусів - знижки в торговельних мережах міста, зокрема в аптеках, в закладах медицини, освіти і культури, оплата комунальних послуг.

"Картка львів’янина": переваги чи піар - фото 2

У картці передбачено новітню для України функцію – електронно-цифровий підпис користувача, за допомогою якого можна буде підписувати електронні документи.

Поява Карток львів'янина має стати і першим етапом впровадження електронного квитка у Львові: сама картка начебто є його прототипом й гарантує право безкоштовного проїзду в електротранспорті - принаймні згаданим вище учасникам АТО.

На підтвердження того, що "е-квитка" - не мрія, а осяжне майбутнє, в "Ощадбанку" вже заявили, що у львівському трамваї можна буде розраховуватися звичайною карткою MasterCard - подібну технологію нині "обкатують" в Києві в метро, на фунікулері та на швидкісному трамваї. Навіть відповідний тристоронній меморандум підписаний з MasterCard та міськрадою. "У рамках партнерства оновлену Картку львів’янина буде випущено з безконтактною технологією MasterCard, а на двох лініях львівського трамвая встановлено термінали для прийому безконтактних розрахунків", - йдеться у повідомленні.

Сума, що відповідає вартості проїзду, буде автоматично зніматися з рахунку без додаткових комісій. Оплату підтвердять звуковий і світловий сигнали.

Картка є, інфраструктури - зась

Слід зазначити, що задумане мером одразу зіткнулося з критикою як представників громадськості, так і чинного на той час депутатського корпусу Львівської міської ради. Садового традиційно звинуватили у спробі піару на учасниках АТО. "Дивно, що учасники АТО взагалі погодились брати участь у цьому", - писала директор одного із місцевих інтернет-видань Ірина Марушкіна.

А й справді: чому "Картка львів’янина" перетворилась на картку учасника АТО? Чиновники міської ради розводять руками й традиційно пояснюють: це - тільки перший етап реалізації проекту, а згодом вона й справді стане ознакою приналежності до спільноти міста Львова. Але критиків це не дуже переконує.

"Жодного відношення до ID не має й нічим не відрізняється по функціях від посвідчення учасника АТО. Крім цього, окрім Ощадбанку нема жодного місця і жодного термінала для зчитування", - пояснював голова бюджетної комісії Львівської міської ради Яромир Сагамальський. Його критику ініціатив мера можна вважати цілком очикуваною, зважаючи на запеклу політичну боротьбу "Свободи", до якої належить Сагамальський, і "Самопомочі" Садового. Втім, голова бюджетнує комісії пояснює, що і жодних переваг нинішня картка не дає, і інфраструктура міста до впровадження проекту - а він має бути набагато більш комплексним - сьогодні не готова.

Більше того, перший проект карти львів'янина, за словами Сагамальського, розробив Банківський інститут ще в 2003-2005 роках. А те, що намагається представити під її назвою мерія, просто зверхньо "підігнане" під законопроект Міністерства юстиції України про е-врядування.

"Повинна бути комплексна програма, яка охоплює всі сторони спілкування мешканця з містом, - каже Самагальський. - Паркування, медицина, освіта, різноманітні доступи, транспортне обслуговування, комунальні платежі, пільги, окремі сервіси для мешканців, різноманітні знижки саме для мешканця міста. Такий широкий спектр наданих сервісів буде спонукати львів’янина завести таку карту, а місту - контролювати надання різноманітних послуг і облікувати і покращувати сервіси".

Мерії потрібні першопрохідці

Наразі отримати Картку можна безкоштовно - якщо, звісно ж, буде таке бажання і, головне, статус учасника АТО. Замовити її можна у Центрі надання адміністративних послуг  на пл. Ринок, 1. З собою необхідно мати:

Паспорт громадянина України;

Ідентифікаційний код;

Довідку учасника антитерористичної операції або інший документ, який підтверджує участь у АТО;

Фотокартку 3х4см;

Анкету зі згодою на обробку персональних даних (заповнюється на місці);

Документ про право власності на житло - за наявності;

Свідоцтво про народження дітей - за наявності;

Свідоцтво про шлюб - за наявності;

Документ, що підтверджує інший статус дітей (сирота, позбавлена батьківського піклування), передбаченого законодавством України - за наявності;

Рішення органу опіки та піклування/виконавчого комітету про встановлення опіки чи піклування над дитиною (у разі звернення опікунів, піклувальників), про влаштування дитини у прийомну сім’ю або до дитячого будинку сімейного типу (у разі звернення прийомних батьків, батьків-вихователів) - за наявності;

Документ, який підтверджує факт поранення, контузії чи каліцтва заявника під час участі в АТО та під час підготовки до відправки у зону антитерористичної операції. 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme