Лучани звинуватили мерію у смороді

З настанням осені лучани продовжують скаржитися на сморід у місті

Лучани звинуватили мерію у смороді…

Лучани активно скаржться владі на нічний сморід. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Вар.

Питання смороду декілька разів обговорювали на нарадах в міського голови. Обіцяли знайти винних і карати підприємців, які зливають нечистоти в каналізацію, що й нібито спричиняє сморід. Але й після цього він не припинявся. Дійшло навіть до того, що зареєстрували петицію із проханням усунути "їдкий аміачний запах нечистот". Автор петиції Наталія Гітун просить усунути причини та забезпечити жителям міста нормальне чисте повітря. Однак вона не назбирала необхідної кількості голосів.

З настанням осені лучани продовжують скаржитися на сморід у місті.

За словами начальника відділу екології міськради Анатолія Гламазди, скаржитися на неприємний запах лучани почали приблизно півтора місяці тому. Спочатку надходили повідомлення про неприємний запах переважно із центральної частини міста, тож запідозрили центральний каналізаційний колектор міста, а саме насосну станцію, яка розміщена у районі вулиці Набережної. Саме сюди стікають нечистоти, які далі перекачують через Вишків на очисну станцію в Липляни.

Спеціалісти навіть припустили витік нечистот, тому промоніторили ситуацію і перевірили мережі – ніякого витоку не знайшли.

Серед причин появи неприємного запаху припускали й процес провітрювання, який передує очистці решіток. Справа в тому, що до колектора каналізаційні стоки через особливості рельєфу дістаються самоплинно, а вже далі їх перекачують. Тож 4 рази на добу працівники "Луцькводоканалу" планово очищають решітки. Перед тим, як до колектора спустяться працівники, вмикають провітрювання, яке теж теоретично могло б спричинити поганий запах. Проте, знову ж таки виявилося, що поява запаху не завжди збігається з етапом провітрювання.

"Найбільше повідомляють про запахи із 33-го і 40-го районів. Це, скоріш за все, очисні споруди на Липлянах. Що там може бути – це компетенція водоканалу. Я з ними зв’язувався, кажуть, що працюють у звичному режимі", – зазначив Гламазда. Водночас, він розповів, що зв’язувався із керівництвом очисної станції – там повідомляють, що робота іде в штатному режимі. Тим більше, підприємство працює не перший рік та навіть не на повну потужність, а проблема такого масштабу виникає вперше.

Головний інженер "Луцькводоканалу" Сергій Строк каже, що Липляни не можуть бути причиною неприємного запаху у всіх кінцях міста.

"Я щойно повертаюся із очисних споруд. До чого там очисні споруди? Я не можу знати причини, які там запахи де і в якому місці. На мою думку, це різні джерела запаху ідуть", – розповів Сторк.

За його словами, очисні споруд працюють у штатному режимі і ніяких причин там немає.

"Визначити на нюх склад і концентрацію запахів я не можу. Коли ми були, то не пахло неприємно", – додав Строк.

За його словами, він спільно із начальником управління екології спеціально їздив на очисні споруди та містом, аби «вловити» неприємний запах. Тому Строк запропонував нам знову ж таки поспілкуватися з екологами – мовляв, вони більші спеціалісти у цій сфері, а він, як представник "водоканалу", дещо зацікавлена особа.

"Причин запаху може бути декілька, але очисні споруди не можуть бути єдиною причиною. Практично, фізично і теоретично неприємний запах із очисних споруд не може доходити до різних частин міста. То мав би бути дуже концентрат і великий викид, щоб вітер був у той бік тощо", – додав Строк.

Також він вважає, що не варто кидати усю причину на очисні споруди, бо це неправда.

"Географія" смороду говорить на користь ще одного варіанту – розкладання часток у мулі річки Сапалаївки, який в мерії заперечують. Через спеку рівень води в ній серйозно впав і оголив ділянки, які зазвичай сховані водою. Від сильної спеки ці частки розкладають та створюють запах, що й розходиться містом. При тому протягом дня він піднімається вгору, а вечірній вітер розносить його містом. Цікаво, що переважно на сморід скаржаться мешканці квартир верхніх поверхів – від 4 і вище.

Під час опитування на початку серпня у "Фейсбук" найбільше скарг надходило від мешканців багатоповерхівок, які розташовані вздовж русла Сапалаївки. Під підозрою лучан опинилися дамби та конструкції, які виконують роль дамб, на трьох ділянках Сапалаївки. Оскільки вони стримують воду у водоймах, її недоотримує решта річки, що й призводить до згаданих наслідків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Волинь

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme