Як у Рівному розмножуються голови облради

Завдяки рішенню суду тепер у Рівненській обласній раді двоє легітимних голів: від Ляшка і від Порошенка

Як у Рівному розмножуються голови облрад…

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Андрій Сало, який є у списку душителів Майдану, прийняв рішення про поновлення на посаді голови Рівненської облради Володимира Ковальчука (Радикальна партія Олега Ляшка), не скасувавши рішення про обрання головою Олександра Корнійчука (Блок Петра Порошенка). Depo.Львів спробувало з'ясувати, як надалі розвиватимуться події, адже "залишитися має лише один".

На початку  березня  42 депутати  Рівненської облради з 64-ох "скинули" свого голову, 33-річного радикала Володимира Ковальчука, за якого проголосували лише чотири місяці тому.

Як у Рівному розмножилися голови облради - фото 1

Володимир Ковальчук

Причиною перевороту у облраді стало бажання Олега Ляшка та його однопартійців взяти під контроль не тільки видобуток бурштину на Рівненщині, а й інші фінансові потоки. Після відставки Ковальчука радикалам довелося розпрощатися з цією мрією.

Новим головою депутати обрали представника Блоку Петра Порошенка "Солідарність" 34-річного Олександра Корнійчука.

Як у Рівному розмножилися голови облради - фото 2

Олександр Корнійчук

Ковальчук позивався до суду,  11 квітня несподівано (зазвичай такі справи розглядаються місяцями) суддя Рівненського окружного адміністративного суду Андрій Сало поновив Ковальчука на посаді голови Рівненської обласної ради і визнав рішення про його відставку незаконним. В той же час суддя не визнав незаконним обрання нового голови облради.

Суддя створив цим небезпечний прецент: облрада стала двоголовою.  І обидва голови де-юре є легітимними. Поновлений голова прийшов сьогодні чи то до свого, чи не свого робочого кабінету, але увійти не зміг: у нього немає ключа, бо інший голова поїхав у відрядження.

А тим часом обласна рада звернулася до окружного адмінсуду з проханням роз’яснити, як виконати цю постанову.

Інший голова обласної ради Олександр Корнійчук шокований рішенням Рівненського окружного адміністративного суду і каже, що такого в Україні ще не було. Як можна визнати законним обрання одного і поновити на посаді іншого голову? Адже тепер в обласній раді — два голови. І хто має скликати сесію, щоб розглядати рішення суду? "Це рішення не показало ставлення до Ковальчука чи Корнійчука, воно показало ставлення до обласної ради як до органу місцевого самоврядування", - вважає Корнійчук. Але якщо Ковальчук наполягатиме, що саме він є головою і фізично має сісти в крісло, то Корнійчук битися з ним не буде.

Насправді аналогічні рішення суди виносили і раніше. Наприклад, суд поновлював на посаді через кілька місяців відправленого у відставку депутатами Львівської міськради мера Львова Любомира Буняка, тільки от вернутися в крісло йому так і не вдалося. А от мера Ужгорода Віктора Погорєлова суд не менш несподівано поновив в посаді майже через рік після відставки, і в той же день він приступив до виконання обов'язків.

Місцеві  експерти, опитані Depo.Львів,  вважають, що подальший розвиток подій у Рівнеській облраді багато в чому залежить від подій у столиці. "Все залежить від того, яка буде коаліція, хто у неї ввійде. Крісло голови Рівненської облради може стати предметом торгів чи компромісу. Хтось змушений буде уступити заради політичної доцільності чи якихось преференцій", - заявив один з них на умовах анонімності. Він додав, що шанси обох голів 50 на 50, хоча у Ковальчука вони таки трохи більші.

А от депутат Рівненської облради попереднього скликання і політичний аналітик Сергій Штурхецький у коментарі  Depo.Львів  назвав  рішення суду винятково політичним, а не правовим.

"І в Ковальчука та тих, хто ним керує, були винятково політичні міркування. Хто ж у цьому випадку має скликати сесію? Обласна рада є колективним органом, і якщо вона знову не проголосує за Ковальчука, а той звернеться у виконавчу службу, у кого та вимагатиме виконання рішення суду і хто конкретно має відповідати? Відносно кого прокуратура має відкрити провадження за невиконання рішення суду? Немає в даному випадку персональної відповідальності", - заявив експерт.

Вважає абсурдом цю ситуацію депутат Рівненської облради Микола Кучерук ("Батьківщина"), один з претендентів на посаду голови облради восени 2015 року, а нині голова постійної депутатської комісії з питань будівництва та розвитку інфраструктури. За його словами, тепер є почесний і непочесний голова. Кучерук заявляє, що у Ковальчука, який виконує прямі вказівки свого партійного керівництва і перетворив облраду на партійний офіс Радикальної партії, немає тут жодної підтримки. Ситуація, каже, є відображенням у кривому дзеркалі кризи у вищих ешелонах влади, і це однозначно  не на користь громади.

Сам Ковальчук каже, що не боїться повторного голосування за своє звільнення і що збирається "нормально співпрацювати з депутатами", крім тих, хто організовував його звільнення. Його юристи стверджують, що рішення суду було прогнозованим, адже депутати облради справді не дотрималися процедури при звільненні Ковальчука.

Тим часом десять днів ще має облрада, аби подати у суд апеляційну скаргу. Втім, за словами юриста ради Едуарда Навроцького, рішення суду про поновлення радикала  ще мають затвердити обласні депутати на позачерговій сесії. Ковальчук же вважає, що рішення суду потрібно виконати негайно.

Юристи, які представляли інтереси обласної ради та Корнійчука, рішенням шоковані. Як зазначив пан Навроцький, вони навели всі докази, що рішення більшості депутатів обласної ради про оголошення недовіри голові було правомірним.

А суддя Сало виявився у так званому Люстраційному списку душителів Майдану, сформованому під час Революції гідності.

Як у Рівному розмножилися голови облради - фото 3

Андрій Сало

Він потрапив до нього як посадова особа, яка перешкоджала поширенню інформації про жорстоке побиття учасників Євромайдану з 30 листопада по 1 грудня 2013 Києві та наданню оцінки діям влади щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme