Як у Садового знову вляпались у скандал із учасниками АТО

У Львові учасники АТО не потрапили на заходи до Дня прапора через халатність чиновників

У Львові учасники АТО не потрапили на святкові заходи з нагоди Дня Державного прапора через безвідповідальність чиновників. Учасників АТО запросили на заходи, а потім внесли зміни у програму заходів, про що їх не повідомили. При цьому організатори святкувань перед бійцями навіть не вибачилися. Про це пише Depo.Львів з посиланням на ЗІК.

Біля ЛОДА сьогодні о 12:00 зібралися близько 100 учасників АТО з різних військових підрозділів – батальйону "Айдар", 80-ї та 24-ї бригади, прикордонники.

Вони повідомили: учора-позавчора їх обдзвонили з соцзахисту та ЛОДА й запросили на 12:00 на святкові заходи з нагоди підняття Державного прапора біля приміщення обласної держадміністрації.

Бійці прийшли, а виявилося, що в цей час там нічого не відбувається – прапор вже піднятий.

Заходи відбулися о 9:00. Натомість о 12:00 на Личаківському цвинтарі відбувалася панахида за загиблими Героями, на яку учасники АТО потрапили аж насамкінець, оскільки добралися від ЛОДА на Личаківський цвинтар своїм ходом.

"Я теж чув, що по всій країні підняття прапора о 9:00, однак мене запросили на 12:00 біля ЛОДА. Ми прийшли, а там повідомили, що нічого не буде. Тоді ми взнали, що відбувається панахида на Личаківському цвинтарі. У декого були машини, тому сіли і приїхали сюди. А що ми даремно там збиралися?!", - розповів прикордонник Денис Аксьонов.

З його слів, учасникам АТО дзвонили на домашній телефон – кому зі служби соцзахисту, комусь з ЛОДА. "Вони (влада), як завжди, "натупили", - додає прикордонник.

Боєць "Айдару" Ігор Карасик з сумом констатував: до бійців, які зібралися о 12:00 під стінами ЛОДА ніхто навіть не вийшов, не вибачився.

"Ніхто до нас не вийшов. Прапор підняли без нас. Ми прийшли туди, постояли, поплювалися. Були прикордонники, айдарівці, бійці з 80-ї та 24-ї бригад. Ми негативно це сприйняли, образилися. Ну що ми, діти, щоб нас ганяли просто так туди-сюди", - додав айдарівець.

"Мені переказала дружина, що дзвонили і сказали: збирають учасників АТО біля ЛОДА. Буде свято прапора. Зібралися хлопці – нічого не було. Постояли, почекали, потім організувалися і поїхали на Личаківський цвинтар", - розповів аналогічну ситуацію боєць 24-ї бригади Олег Шевців.

Чоловік був поранений на фронті і прийшов з паличкою. Тому таке ставлення влади для нього особливо болісне. "Як кидали нас, так і кидають", - сумно зауважив він.

На Личаківському цвинтарі біля поховань загиблих на Донбасі Героїв родичі бійців висловили своє обурення міському голові Львова Андрію Садовому.

"На фронт організувати можна, а тут не можна?!", "Мера привезли сюди, а воїни, інваліди повинні своїм ходом добиратися", - обурено заявляли родичі учасників АТО.

Мер намагався відкинути звинувачення у бік міської ради. Він запевнив, що не має жодного стосунку до організації заходів до Дня прапора біля ЛОДА.

Радник міського голови Львова Андрій Шевців запевнив: така ситуація склалася не з вини міської ради. У ЛОДА та мерії були різні програми заходів на 23 серпня.

"ЛОДА спланувала програму, її підрозділи позапрошували учасників бойових дій і їх родини, але захід провели о 9:00 ранку, а не о 12:00. Місто анонсувало захід на Личаківському цвинтарі – вшанування пам’яті Героїв і підняття Державного прапора України о 12:00. У ЛОДА інша була програма", - пояснив він.

В.о. директора департаменту інформаційної політики ЛОДА Марія Вагіла запевнила: ситуація склалася не з вини її департаменту. Посадовець перекладає провину на громадські організації.

"З нашого департаменту така інформація не могла піти, тому що станом на 8 серпня, коли я вийшла з відпустки, ми вже знали знакові години – 23 серпня о 9:00 – підняття Державного прапора, 24 серпня 10:00 – парад. Навколо цих годин мали організовуватися заходи, більшість із яких узгоджені на загальнонаціональному рівні", - заявила вона.

Зі слів М.Вагіли, інформацію могла поширити громадська організація учасників АТО.

"Ми попіднімали всі доручення і з’ясували, що це дружина учасника АТО, яка працює в громадській організації, знайшла минулорічну програму в Інтернеті і її розіслала. Громадські організації трошки перестаралися. Це не було офіційне запрошення від ЛОДА", - переконує Вагіла.

Водночас вона не уточнила, яка саме громадська організація могла зробити таку розсилку.

Дивним виглядає й те, що представники ГО могли представлятися працівниками соцзахисту та ЛОДА й мали наявні телефони бійців різних військових підрозділів. 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme