Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові

Як відсвяткувати свято закоханих в найромантичнішому місті України

Сім ідей святкування Дня Святого Валенти…

Львів - найромантичніше місто України. Тому День Святого Валентина Depo.Львів рекомендує закоханим зі всієї країни провести саме тут. Випити кави, скуштувати львівського шоколаду - і з головою зануритися в неповторну атмосферу столиці Галичини або "міста-свята", "міста-фестивалю", як його часто називають. Тим більше, що саме у Львівській області перебувають мощі Св. Валентина - того самого покровителя всіх закоханих. Тож пропонуємо свій варіант проведення вікенду 13-14 лютого - принаймні, як ідею.

Романтичний сніданок

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 1

Більшість потягів з Києва і східної частини країни прибувають до Львова вранці. Тому почати треба зі сніданку. У центрі міста є безліч усіляких кафе, чимало з яких працюють з 8:00. За 15-20 хвилин можна доїхати в центр на трамваях N 1, 6, 9, 10 або на автобусі N31. Львівські ресторани зазвичай пропонують широкий вибір сніданків. Наприклад, гоголь-моголь з малиновим соусом, кашу пшоняну з медовим гарбузом, вівсянку з фруктами і варенням, манну кашу з горіхами і варенням, терту моркву з цукром і сметаною, сирні галушки з медом і сметаною, яйця пашот з тостами і багато іншого.

Орієнтовна вартість: 25-100 гривень.

Львівські Ромео і Джульєтта

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 2

Якщо погода дозволяє (або якщо вона не має значення), можна піднятися удвох на гору Високий Замок. Щоб дійти до її підніжжя з центру міста, вистачить 15 хвилин, ще стільки ж часу забере підйом вгору. З вершини відкривається вид на ранковий місто. Підйом на гору легкий, і там практично завжди є туристи.

Після цього можна спуститися і прогулятися вузькими центральними вуличками, відвідати Італійський дворик на площі Ринок – дивовижний пам'ятник архітектури епохи Відродження, який по праву вважається одним з найромантичніших місць центральної частини Львова. Дворик подібний на типові дворики Риму та Флоренції, і не дарма вже в XVII столітті саме тут, у Львові, ставили п'єси Шекспіра.

Закохані люблять відвідувати музичний фонтан, розташований в центрі Львова на вулиці Лазневій, неподалік від Оперного театру. У центрі фонтану, оточена струменями води, стоїть скульптура юнак та дівчина, що протягують один одному руки. В них втілені риси реальних людей. У Львові вважають, що саме українка Пелагея і італієць Ромуальдо Мікелліні, що жили у Львові в ХVI столітті, стали прототипами знаменитої шекспірівської "Ромео і Джульєтти". Про трагічну долю закоханих львів'ян писав ще польський історик Бартоломей Зиморович.

Орієнтовна вартість: безкоштовно.

Романтичний обід

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 3

Обід можна провести в ресторані-музеї на семи поверхах, недалеко від площі Ринок, де кожен зал зберігає певну львівську легенду - час, бруківка, леви, львівська мова. Обов'язково підніміться на терасу на даху, на якій встановлені старенький автомобіль і пам'ятник сажотруса. Якщо загадати бажання і потрапити монеткою в капелюх сажотруса, воно неодмінно збудеться.

На нижніх поверхах можна побачити еталон львівської бруківки, львівського часу, а також почути пряму трансляцію з підземної річки Полтва.

Орієнтовна ціна: 150-450 гривень.

Екскурсія містом

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 4

Після обіду час відправитися на романтичну екскурсію по місту. Можна скористатися чудо-поїздом, який відправляється щогодини від приміщення Львівської ратуші на пл. Ринок. Екскурсія триває 40 хвилин, за цей час поїзд проїжджає 10 км.

Неодмінно слід відчути і вечірній Львів. Пройтися по вул. Краківській, Сербській, Вірменській, Ліста, зайти у дворик Вірменської церкви, відвідати Бернардинів та палац Потоцьких. І випити горнятко кави в якомусь новому львівському закладі. А їх останнім часом з'являється все більше і більше.

Орієнтовна вартість: 100-200 гривень

Вечір в Опері

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 5

Увечері можна сходити на оперу або балет до Львівського оперного театру імені Соломії Крушельницької, а заодно і оглянути його інтер'єр. Львівський театр - справжній витвір мистецтва в стилі неоренесанс, прикраса не тільки Львова, а й усієї Європи. Пишний фасад будівлі багато прикрашений колонами, нішами, балюстрадами. Над головним карнизом фасаду височать вісім муз. Інтер'єр театру теж вражає красою: в обробці використана позолота, різнокольоровий мармур, розпису та чудові скульптурні твори. Обов'язково варто відвідати дзеркальний зал театру.

Орієнтовна вартість: 60-300 гривень.

Відвідування мощів Св. Валентина

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 6

Наступний день можна присвятити поїздці за межі Львова. Наприклад, до мощів святого, який і дав назву святові. Доїхати до Самбора можна електричкою з приміського вокзалу, автобусом з головного залізничного вокзалу або автомобілем. Час в дорозі становитиме не більше двох годин. У старовинній церкві Різдва Пресвятої Богородиці в місті Самбір в спеціальному саркофазі знаходяться частки мощів Святого Валентина. Спочатку він був похований на кладовищі Прісцилла біля Риму, а до Самбора останки були урочисто передані 13 травня 1759 року. Про автентичність мощів Святого Валентина свідчать церковні документи за підписом Папи Римського. До мощів приїжджають прочани з усієї України - просити у Св. Валентина кохання.

Найбільше таких паломників, звичайно ж, 14 лютого. Цікаво подивитися і сам Самбір - старовинне галицьке містечко, батьківщина гетьмана Петра Сагайдачного.

Орієнтовна вартість: 100-400 гривень.

Поїздка в Трускавець

Сім ідей святкування Дня Святого Валентина у Львові - фото 7

Трускавець набув популярності як бальнеологічний курорт ще за часів Австро-Угорської імперії. Його можна відвідати, повертаючись із Самбора до Львова, або й присвятити цілий день. З Самбора можна добратися електричкою через Дрогобич або автобусом. Для тих же, хто подорожує автомобілем, поїздка буде ще приємнішою. Дорога зі Львова триватиме орієнтовно 2 години. Як і до Самбора, до Трускавця можна дістатися електричкою з приміського вокзалу або автобусом з головного вокзалу.

Трускавець можна відвідати для того, щоб попити лікувальних вод - "Нафтуся", "Софія", "Юзя" і інші, відвідати СПА-центр, або просто погуляти по Курортному парку, подихати свіжим повітрям і смачно поїсти в одному з місцевих ресторанчиків. Якщо хтось мріє відвідати Карлові Вари, але поки не має такої можливості, то може для початку відвідати Трускавець - користі буде не менше.

Орієнтовна вартість: 100-200 гривень.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme